EFHEL #4: Wielkie zwycięstwo Nafciarzy

W zaległym meczu 4. kolejki EHF Ligi Europejskiej ORLEN Wisła Płock w znakomitym stylu pokonała Abanca Ademar Leon 29:22 i tym samym na dwa mecze przed zakończeniem fazy grupowej niemal zapewniła sobie zwycięstwo w grupie A.

Ustawienie wyjściowe: Morawski – Mihić, Ruiz (atak), Mindegia (atak), Daszek, Krajewski, Serdio (atak), Susnja (obrona), Terzić (obrona), Szita (obrona)

Opis meczu: To był dynamiczny, utrzymany w szybkim tempie mecz. Obie drużyny wyprowadzały wiele kontr, szybko wznawiały swoje akcje, przez co oglądaliśmy dużo prób rzutowych, a widowisko było wyjątkowo atrakcyjne dla oka. Sam wynik oscylował wokół remisu, a na minimalnym prowadzeniu na zmianę byli raz jedni, raz drudzy. Po serii przestrzelonych przez nas rzutów goście wyszli na prowadzenie 8:6, ale Nafciarze zachowali zimne głowy. Dwa razy trafił Zoltan Szita, kontrę wykorzystał Lovro Mihić i w 20.min. przy stanie 9:8 dla nas o czas poprosił trener Manolo Cadenas. Po powrocie na boisko mecz się znowu wyrównał, ale sama końcówka należała już zdecydowanie dla nas. Nafciarze wykorzystywali każdy błąd gości i zdobyli sześć bramek z rzędu, co dało im prowadzenie do przerwy 15:11.

 

Oceń graczy

1
( 17 gł. )
16
( 13 gł. )
17
( 19 gł. )
19
( 16 gł. )
3
( 19 gł. )
25
( 19 gł. )
34
( 22 gł. )
26
( 19 gł. )
55
( 22 gł. )
4
( 15 gł. )
30
( 19 gł. )
21
( 22 gł. )

Po zmianie stron ponownie oglądaliśmy znakomite widowisko, ale przewaga naszej drużyny nie topniała. Nafciarze bardzo dobrze stali w obronie, nie dali się nabierać na szybką, kombinacyjną grę graczy Ademar, a każdą odzyskaną piłkę zamieniali na kontry. W efekcie w 40.min. po trafieniu Mihicia wynik brzmiał 21:16, a o czas ponownie poprosił trener Cadenas. Goście zaczęli jeszcze bardziej agresywnie grać w obronie, co widać było, że sprawiało coraz więcej problemów naszej drużynie, niemniej wynik był na tyle bezpieczny, że Nafciarze mogli pozwolić sobie na niekonwencjonalne i zaskakujące rozwiązania. W 46.min. na 24:17 trafił Alvaro Ruiz i na ostatnią przerwę swoich podopiecznych zaprosił trener Cadenas. Hiszpański szkoleniowiec zdecydował się zdejmować bramkarza do ataku, ale trudno było liczyć na odwrócenie losów tego pojedynku.

ORLEN Wisła Płock – Abanca Ademar Leon 29:22 (15:11)

ORLEN Wisła: Morawski, Wichary – Mindegia 4, Krajewski, Szita 6, Stenmalm, Ruiz 4, Komarzewski, Susnja 1, Daszek 3, Serdio 6, Terzić, Mihić 5

Ademar: Ghadbane, Cristobalena - Feuchtmann, Piechowski, Lucin, Suarez Diaz, Perez Arce, Martinez Cami Garcia, Marchan, Lodos, Ghedbane, Fernandez, Semedo, Gutierrez, Kisselev, Lopez, Dowlin

Najlepsi

średnia: 4.31
średnia: 4.24
średnia: 4.14

Najskuteczniejsi

91 G / 17 M
PGNiG Superliga: 51 G / 9 M
Liga Europejska: 40 G / 8 M
85 G / 19 M
PGNiG Superliga: 49 G / 10 M
Liga Europejska: 36 G / 9 M
79 G / 22 M
PGNiG Superliga: 43 G / 13 M
Liga Europejska: 36 G / 9 M