Abdelrahman Homayed dołącza do ORLEN Wisły Płock

Zakończyliśmy wszystkie formalności i do końca obecnego sezonu naszym bramkarzem będzie Abdelrahman Homayed. 21-letni Egipcjanin występuje na co dzień w klubie Al Ahly S.C.

Ivan Stevanović wciąż zmaga się komplikacjami zdrowotnymi po przejściu zarażenia Covid-19. Stivi przebywa obecnie w Chorwacji i pozostaje pod opieką lekarzy. Wobec tego Adama Morawskiego w bramce wesprze Abdelrahman Homayed, który dołączy do nas na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/ 2021.

- Jest to nasz kolejny awaryjny transfer w tym sezonie. O tym, kiedy Ivan Stevanović będzie mógł do nas wrócić, zadecydują wyniki kolejnych badań, niemniej prawie dwa miesiące przerwy w treningach na pewno odbije się na jego dyspozycji. Choć napływają do nas pozytywne wieści na temat stanu zdrowia Ivana, to nie mamy pewności, czy jeszcze będzie zdolny nam pomóc. Dlatego do końca sezonu z drużyną trenował będzie Abdelrahman Homayed – mówi Dyrektor Sportowy SPR Wisły Płock Adam Wiśniewski. - Od razu rozwieję wątpliwości, zawodnik ten ma ważny kontrakt ze swoim klubem do 2024 roku, więc jest to rozwiązanie tymczasowe.

- Cieszę się, że na tym etapie sezonu znaleźliśmy zawodnika, który będzie mógł odciążyć nieco Adama Morawskiego. Dziękuję Zarządowi klubu Al Ahly, że poszedł nam na rękę i zezwolił mu na dołączenie na nas - powiedział Robert Czwartek, Prezes Zarządu SPR Wisła Płock.

Homayed to brązowy medalista mistrzostw świata juniorów oraz młodzieżowy mistrz świata z 2019 roku, na których został wybrany do Drużyny Gwiazd. W tym roku brał udział w niedawno zakończonych Mistrzostw Świata w Egipcie.

Najlepsi

średnia: 4.31
średnia: 4.24
średnia: 4.14

Najskuteczniejsi

91 G / 17 M
PGNiG Superliga: 51 G / 9 M
Liga Europejska: 40 G / 8 M
85 G / 19 M
PGNiG Superliga: 49 G / 10 M
Liga Europejska: 36 G / 9 M
79 G / 22 M
PGNiG Superliga: 43 G / 13 M
Liga Europejska: 36 G / 9 M