Pewne zwycięstwo ORLEN Wisły Płock

W meczu 17. Serii PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock wygrała wyjazdowy mecz z MMTS Kwidzyn 29:20 (18:13). Najskuteczniejszym zawodnikiem Nafciarzy był Niko Mindegia, który zdobył 7 bramek.

Nafciarze jechali do Kwidzyna w roli faworyta i nie zawiedli. Praktycznie od początku do końca meczu kontrolowali przebieg spotkania. Płocczanie nie forsowali tempa. Mimo tego szybko zdobyli przewagę kilku bramek. Po 10 minutach gry było 2:6 i po raz pierwszy o czas poprosił trener gospodarzy Bartłomiej Jaszka. W drużynie MMTS dochodziło do prostych błędów, zawodnicy byli upominani dwuminutowymi karami, a płocczanie rozgrywali spokojnie zawody. Na przerwę schodzili z przewagą 5 bramek.

Druga połowa była niezwykle udana dla defensywy ORLEN Wisły Płock. Adam Morawski dał się pokonać dopiero po 13 minutach gry, a gol padł z rzutu karnego. Także w tej części meczu płocczanie w pełni kontrolowali sytuację na boisku, prowadząc chwilami różnicą nawet dziesięciu bramek.

Zwycięstwo w Kwidzynie pozwoliło zwiększyć podopiecznym Xaviego Sabate dystans nad Azotami Puławy.

MMTS Kwidzyn – ORLEN Wisła Płock 20:29 (13:18)

MMTS: Szczecina (1/4 - 25 proc.), Matlęga (9/32 - 28 proc.) - Grzenkowicz 4, Orzechowski, Krieger 1, Peret 2, Zieniewicz 1, Biegaj, Guziewicz 2, Ossowski 4 (2/2), Potoczny, Szyszko 4 (0/1), Landzwojczak 1, Przytuła 1.