ORLEN Wisła Płock nie zwalnia tempa

Faworytem meczu byli gospodarze i nie zwiedli. Już do przerwy prowadzili 16:13, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34:20. Do składu płocczan wrócił Przemysław Krajewski, który pauzował z powodu urazu. Udany występ zanotował także Szymon Rybicki, którego efektowne interwencje w bramce wzbudzały aplauz na trybunach ORLEN Areny.

Mecz rozpoczęli zawodnicy ORLEN Wisły Płock i to oni zdobyli pierwszą bramkę, którą ze skrzydła rzucił Lovro Mihić. Pierwsze 5 minut to wyrównany pojedynek i rzuty bramka za bramkę ze stanem 2:2. W kolejnych minutach gospodarze zdobywali przewagę, a w 10 minucie prowadzili już 6:5. W tej części meczu dobrze spisywał się Rafał Stachera w bramce Chrobrego, który skutecznie interweniował przy rzutach Michała Daszka czy Przemysława Krajewskiego. W efekcie goście doprowadzili do remisu 6:6.

W 14 minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie za sprawą Adama Babicza, a w 15 minucie goście prowadzili już 8:6. Trener Xavi Sabate poprosił o czas. Przy stanie meczu 7:10 karą dwóch minut został upomniany Krzysztof Komarzewski. Mimo gry w osłabieniu Nafciarze odrobili dwie bramki, a tuż po tym jak Komarzewski pojawił się na parkiecie doprowadzili do wyrównania. W 20 minucie ORLEN Wisła prowadziła po rzucie Alvaro Ruiza 11:10 i tym razem trener Witalij Nat poprosił o czas.

W 24 minucie meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji, po której karą 2 minut został upomniany Mirsad Terzić. Przy rzucie karnym skutecznie interweniował Adam Morawski i gospodarze prowadzili 14:12. Ostatnie minuty pierwszej połowy to twarda gra w obronie w wykonaniu ORLEN Wisły Płock. W 29 minucie płocczanie prowadzili już 16:13 po bramce zdobytej z rzutu karnego przez Przemysława Krajewskiego. Pierwsza połowa zakończyła się rzutem wolnym dla Chrobrego, jednak wynik nie uległ zmianie i zespoły schodziły do szatni z trzybramkowym prowadzeniem Nafciarzy.

Pierwsza połowa to bardzo dobra gra bramkarza Chrobrego Głogów, dzięki któremu goście przegrywali tylko trzema bramkami. Drużyna gości zaprezentowała sie bardzo dobrze na tle ORLEN Wisły Płock.

Druga połowa rozpoczęła się od skutecznych ataków ORLEN Wisły Płock i w 40 minucie gospodarze prowadzili 21:16. Płocczanie długo rozgrywali piłkę i starali się kontrolować przebieg wydarzeń na parkiecie. W 43 minucie płocczanie prowadzili pięcioma bramkami i trener Nat poprosił o czas. Trzy minuty później czerwoną kartka został ukarany Dawid Krzywicki, który w ostry sposób powstrzymał Alvaro Ruiza.

Po 45 minutach gry ORLEN Wisła prowadziła już 26:17 i kontrolowała przebieg meczu. Nafciarze skutecznie rozgrywali kontry i długo rozgrywali piłkę. Na 10 minut do końca prowadzili 11 bramkami. Zawodnicy Chrobrego Głogów walczyli ambitnie do końca żeby zmniejszyć rozmiar porażki. W bramce Wisły pojawił się Szymon Rybicki, który już w pierwszej interwencji efektownie obronił nogą rzut Jakuba Orpika. Skapitulował natomiast przy rzucie ze skrzydła Marcela Zdobylaka. Na 4 minuty przed końcem na tablicy widniał rezultat 32:20. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem ORLEN Wisły Płock 34:20.

Druga połowa to popis gry płocczan. Bardzo dobrze w bramce Nafciarzy zaprezentował się Szymon Rybicki.

ORLEN Wisła Płock – KS SPR Chrobry Głogów 34:20 (16:13)

ORLEN Wisła Płock: Morawski (8/26 - 31%), Rybicki (2/3 - 67%) - Daszek 5, Mihić 4, Vejin 4, Szita 4, Toto 3, Komarzewski 3, Krajewski 3, Ruiz 2, Fernandez 2, Mindegia 2, Dutra 1, Czapliński 1, Terzić, Stenmalm.