Widowiskowo w Kielcach

ORLEN Wisła Płock w regulaminowym czasie zremisowała w Kielcach z Łomżą Vive 29:29. W rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4:3. Nafciarze zostali Wicemistrzami Polski sezonu 2020/21.

W Hali Legionów oba zespoły stworzyły widowisko na miarę pierwszej i drugiej drużyny PGNiG Superligi. Do przerwy kielczanie prowadzili 15:13. W drugiej połowie Nafciarze poprawili grę, popisywali się fantastycznymi akcjami, a pod bramką Andreasa Wolfa brylowali zwłaszcza Przemysław Krajewski i Niko Mindegia. Mimo gry w znacznym osłabieniu z powodu dwuminutowych kar, zawodnicy ORLEN Wisły Płock grali twardo w obronie i skutecznie w ataku, co zaowocowało remisem 29:29 w regulaminowym czasie gry.

W rzutach karnych lepiej wypadli kielczanie.

Statystyki meczowe

ORLEN Wisła Płock, z wynikiem 70 punktów zdobyła Wicemistrzostwo Polski. Płocka drużyna od sezonu 89/90 nie schodzi z podium mistrzostw Polski. W minionym sezonie Nafciarze zbudowali jedną z najskuteczniejszych obron w PGNiG Superlidze – stracili tylko 570 bramek, a do historii piłki ręcznej przejdzie jedno z najbardziej efektownych zwycięstw ze Stalą Mielec (44:18). W trakcie całego sezonu ORLEN Wisła Płock wygrała 22 spotkania, zdobywając 791 bramek.

ORLEN Wisła Płock, jako jedyny w tym sezonie polski zespół piłki ręcznej, dotarła do finałów europejskich rozgrywek. W EHF Lidze Europy najpierw wygrała grupę A, na dziesięć spotkań zaliczając osiem zwycięstw, potem pokonała w dwumeczu Sporting CP, a w ćwierćfinale wyeliminowała duński GOG Handbold. Nafciarze skończyli Ligę Europejską na czwartej lokacie.