Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com Nafciarze triumfatorami Gladiatorów

Nafciarze triumfatorami Gladiatorów

Aż 4 "Gladiatory" trafiły do ORLEN Wisły Płock. Nafciarze mają w swoich szeregach Środkowego Rozgrywającego Sezonu, Bramkarza Sezonu, Obrońcę Sezonu i najważniejszy tytuł: Zawodnika Sezonu.

Najlepszy Bramkarz Sezonu to Adam Morawski, którego skuteczność w obronie wyniosła aż 34%. Jest ostoją płockiej bramki i nie raz ratował Nafciarzy z opresji.

Doświadczony Przemysław Krajewski to tegoroczny zwycięzca kategorii Obrońcy Sezonu. Lewoskrzydłowy, etatowy reprezentant Polski jest w bardzo dobrej formie, a przy rozgrywanych meczach był pewnym punktem obrony Wisły.

Środkowym Rozgrywającym sezonu został drugi raz z rzędu Hiszpan – Niko Mindegia. To on przez ostatnie dwa sezony stał się jedną z kluczowych postaci PGNiG Superligi i wprowadził zupełnie nową jakość na środku rozegrania ORLEN Wisły Płock. Nie tylko świetnie dogrywa do kolegów, zaliczył 172 asyst w sezonie, ale i nie bał się wziąć odpowiedzialności na swoje barki.

Tytuł Zawodnika Sezonu trafił do Michała Daszka, który w tym sezonie udowodnił, że jest jednym z najbardziej wszechstronnych zawodników PGNiG Superliga. Przez cały sezon, ten nominalny skrzydłowy, grał na prawym rozegraniu i doskonale sprawdził się na nowej pozycji.

 Gratulujemy!

Więcej o tegorocznych "Gladiatorach" - czytaj tu

Najlepsi

średnia: 4.4
średnia: 4.34
średnia: 4.24

Najskuteczniejsi

169 G / 37 M
PGNiG Superliga: 95 G / 22 M
Puchar Polski: 12 G / 1 M
Liga Europejska: 62 G / 14 M
142 G / 39 M
PGNiG Superliga: 84 G / 23 M
Puchar Polski: 3 G / 1 M
Liga Europejska: 55 G / 15 M
136 G / 38 M
PGNiG Superliga: 93 G / 22 M
Puchar Polski: 4 G / 1 M
Liga Europejska: 39 G / 15 M