Z Paris Saint-Germain Handball o pierwsze punkty

W niedzielę Nafciarze w stolicy Francji zmierzą się z tamtejszym PSG Handball. Oba zespoły przegrały swoje inauguracyjne mecze w VELUX EHF Lidze Mistrzów.

Naszpikowany najjaśniejszymi gwiazdami świata piłki ręcznej Paris Saint-Germain dosyć niespodziewanie uległo tydzień temu THW Kiel 27:28, które obecnie jest gdzieś po środku zmiany pokoleniowej. Mistrzów Francji totalnie zaskoczyły dwie nowe, 20-letnie strzelby Zebr – Lukas Nilsson (5 bramek) oraz Nikola Bilyk (4 bramki). Czy podobny scenariusz jest możliwy w niedzielę?

Nafciarze już w zeszłym sezonie pokazali, że francuskiego giganta się nie boją i zrobią wszystko, aby powalczyć o korzystny rezultat – Nasza grupa jest niesamowicie mocna. PSG po przegranym meczu z THW Kiel musi wreszcie zapunktować i to może na nich wywołać dodatkową presję. Niemniej my w każdym meczu szukamy swoich szans na zwycięstwo i tak samo będzie w niedzielę. Spodziewam się twardego, wyrównanego meczu, który dostarczy wielu sportowych emocji – zapowiada trener ORLEN Wisły Piotr Przybecki.

Nafciarze do Paryża wylecą w sobotę z lotniska Modlin. W składzie ORLEN Wisły zabraknie Dana-Emila Racoțea, którego kontuzja wyłączyła z gry na kilka miesięcy oraz Marcina Wicharego. Nasz bramkarz narzeka na bóle w kolanach i obecnie jest na etapie kompleksowych badań diagnostycznych. W stolicy Francji Wiślacy odbędą jeszcze jeden trening, a w niedzielne popołudnie wybiegną na parkiet hali Stade Pierre-de-Coubertin, mogącej pomieścić blisko 5 tys. kibiców. Do Płocka nasza drużyna wróci w poniedziałek w godzinach wieczornych, miejmy nadzieję że w dobrych nastrojach. 

Paris Saint-Germain Handball – ORLEN Wisła Płock, VELUX EHF Champions League, 02.10.2016, godz. 17.30

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Corrales, Morawski
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Mihić, Wiśniewski
Rozgrywający: Duarte, Gębala T., Ivić, Pušica, Tarabochia, de Toledo, Zhitnikov
Kołowi: Gębala M., Kwiatkowski, Rocha

Nie wystąpią:
Mateusz Piechowski - rehabilitacja
Dan-Emil Racoțea - kontuzja
Marcin Wichary - kontuzja

Relacje:
- tekstowa - www.ehfcl.com
- TV - Canal+ Sport, Eleven Sports

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M