Fragmenty konferencji po meczu z Telekom Veszprém

- Zasłużyliśmy na ten punkt – mówił po meczu z Telekom Veszprém Piotr Przybecki. Zapraszamy do zapoznania się z pomeczowymi wypowiedziami trenerów i zawodników.

 

Xavier Sabate: To zawsze przyjemność grać tutaj w ORLEN Arenie przy takiej atmosferze. Dla kibiców to był na pewno ciekawy i ekscytujący mecz, trzymający w napięciu do samego końca. Dzisiaj mieliśmy swoje problemy w obronie, zabrakło nam również kilku kontuzjowanych zawodników, ale taki jest sport. W drugiej połowie graliśmy dobrze zarówno w obronie, jak i w ataku. Wisła zmieniała ustawienia defensywne, co sprawiło nam trochę kłopotów, ale Chema i Palmarsson dobrze radzili sobie z obroną 5:1. Należy pamiętać, że to dopiero początek bardzo trudnego sezonu, ale jestem dumny ze swoich zawodników. Sezon jest długi i ciężki, a Płock to bardzo trudny teren.

Oceń graczy

16
( 32 gł. )
17
( 74 gł. )
34
( 73 gł. )
15
( 40 gł. )
3
( 37 gł. )
20
( 26 gł. )
37
( 41 gł. )
5
( 59 gł. )
21
( 75 gł. )
33
( 42 gł. )
89
( 58 gł. )
26
( 65 gł. )

 

Mirko Alilović: Trudno gra nam się w Płocku. Jakby nie patrzył, jeszcze w ORLEN Arenie nie wygraliśmy. Wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, ale pod koniec meczu działy się dziwne rzeczy. Jestem trochę zawiedziony, bo na minutę przed końcem spotkania mieliśmy dwie bramki przewagi. Niemniej jeden punkt jest wciąż lepszy niż przegrana. Dzisiaj zabrakło nam kilku zawodników i mam nadzieję, że wrócą do nas możliwie najszybciej. Nie zaczęliśmy tego sezonu w sposób, jaki chcieliśmy, ale najważniejsze mecze są na końcu i mam nadzieję, że wówczas będziemy w komplecie i pokażemy Veszpem, które nasi kibice dobrze znają.

Piotr Przybecki: Chcieliśmy wykorzystać dzisiaj atut własnej hali – zagrać możliwie najmocniej i najrozsądniej i zachować przynajmniej ten jeden punkt. Przez cały mecze byliśmy blisko przeciwnika, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich spotkaniach przeciwko Barcelonie i PSG. Myślę, że zasłużyliśmy na ten punkt. Oczywiście mieliśmy trochę szczęścia, gdy Rodrigo obronił karnego w ostatnich sekundach, ale kilka decyzji sędziowskich również nie było po naszej myśli. Jestem dumny z moich podopiecznych i będziemy się starać pozostać na właściwej ścieżce i dalej ciężko pracować.

Marko Tarabochia: Ciężko dzisiaj walczyliśmy. Jak trener powiedział, po tych spotkaniach z Barceloną i PSG to był dla nas bardzo ważny mecz i cieszymy się z tego punktu. Wierzyliśmy od początku do samego końca, że możemy tutaj ugrać dobry wynik.

ORLEN Wisła - Telekom Veszprem
P.Przybecki

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M