Adam Morawski: Utrzymaliśmy koncentrację

Prezentujemy fragmenty wypowiedzi na konferencji po meczu ORLEN Wisły ze Stalą Mielec. Nafciarze zwyciężyli 34:20.

Piotr Przybecki (trener ORLEN Wisły): Zacznę od tego, że należy się szacunek dla Mielca za to, co zrobili w ostatnich dwóch meczach. Niektóre drużyny z dołu tabeli tylko mówią o problemach, a oni wygrali dwa trudne spotkania w bardzo okrojonym składzie. To być może odbiło się na nich dzisiaj. My mamy dłuższą ławkę, inne cele i innych zawodników. Staraliśmy się ten mecz kontrolować i to nam się udało z wydatną pomocą Adama Morawskiego w bramce.


Adam Morawski (ORLEN Wisła): Tak jak trener już wspomniał, mamy inne cele niż Stal. Chcieliśmy dzisiaj od samego początku zagrać bardzo mocno, tym bardziej, że jest to nasz ostatni mecz w tym roku. Chcieliśmy rozjechać się w dobrych humorach i z czystą głową pojechać na zgrupowania reprezentacji. Myślę, że zagraliśmy dobrze i udało się utrzymać koncentrację przez cały mecz, z czego możemy być zadowoleni.


Tomasz Sondej (trener SPR Stal Mielec): Myślę, że dzisiejszy mecz pokazał, że nieustannie walczymy, staramy się tę drużynę zmieniać. Jak widać, jedziemy na tzw. oparach, mamy wielu zawodników kontuzjowanych i te mecze wyjazdowe, o których mówił trener Przybecki gdzieś na pewno nam dały w kość. Myślę, że ta przerwa świąteczna da nam odpocząć, odetchnąć i w lutym startujemy już w prawie pełnym składzie.


Piotr Krępa (SPR Stal Mielec): Od początku było widać różnicę klas między zespołami. ORLEN Wisła pokazała grę na poziomie Ligi Mistrzów, a my jesteśmy na poziomie naszej ligi. Gramy coraz lepiej, ale widać, że jeszcze odbijamy się jak od ściany od takich zespołów jak Wisła. Ponadto dobrą robotę zrobił w bramce Adam Morawski. Niestety wielokrotnie nie potrafili go pokonać.

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M