Tomasz Gębala: Wykonaliśmy nasze założenia

W środę Nafciarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo nad Gwardią Opole 39:21. – To dobry prognostyk przed Ligą Mistrzów – mówi Tomasz Gębala.

Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszych trzydziestu minutach, po których ORLEN Wisła prowadziła 21:8. Po dwóch słabszych meczach z Zabrzu i Lubinie Nafciarze dali prawdziwy pokaz swojej siły – Przede wszystkim mocno wzięliśmy do siebie słowa trenera, że czas się wziąć do solidnej roboty. Nie wyszliśmy na boisko z myślą, że mecz się sam wygra, tylko od pierwszych minut graliśmy swoje i konsekwentnie wykonywaliśmy nasze założenia – komentuje mecz z Gwardią Tomasz Gębala – Cieszy na pewno, że te zagrywki, które graliśmy doprowadzały nas do sytuacji strzeleckich. Pomogła również obrona, a także bramkarze. Każda formacja zagrała na swoim poziomie i to nam dało zdecydowane prowadzenie do przerwy. Końcowy wynik nieco uspokoił nasze głowy po tych dwóch pierwszych spotkaniach w Zabrzu i Lubinie i teraz możemy skupić się na przygotowaniach do następnego pojedynku.

Kolejnym przeciwnikiem Nafciarzy już w rozgrywkach VELUX EHF Ligi Mistrzów będzie niemiecki Flensburg-Handewitt, czyli przeciwnik z najwyższej europejskiej półki – To bardzo mocna drużyna, o czym świadczy ich wczorajsze zwycięstwo nad THW Kiel. Na papierze sportowym faworytem są zdecydowanie oni, ale my wyjdziemy na boisko z tylko jednym celem – zwycięstwem. Wierzę, że przy wsparciu naszych kibiców będzie to możliwe. Cieszę się, że wreszcie zagramy u siebie. Tremy nie czuję, a tylko chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony.

W pierwszym meczu obu drużyn górą był Flensburg-Handewitt, który wygrał minimalnie 22:20. Jak będzie w rewanżu? Zapraszamy w niedzielę do ORLE Areny!