Adam Wiśniewski: Chciałbym zakończyć karierę jakimś trofeum

W tym tygodniu Adam Wiśniewski zapowiedział zakończenie kariery po sezonie 2016/2017. W środę Gadżet na konferencji prasowej jeszcze raz już osobiście potwierdził swoją decyzję.

 

- We wrześniu mówiłem, że na 99 proc. jest to mój ostatni sezon i teraz po rozmowie z trenerem mogę to potwierdzić już na 100 proc. Po wielu latach grania kończę tę przygodę. Na pewno nie była to łatwa decyzja do podjęcia, jednak przede mną jeszcze kilka meczów do rozegrania w tym sezonie. Chciałbym zakończyć go jakimś fajnym zwycięstwem czy to w Pucharze, czy Mistrzostwach Polski, ewentualnie zakwalifikować się do Final Four (śmiech), także mamy jeszcze trzy trofea do zdobycia. Na zakończenie kariery bardzo chciałbym którąś z tych trzech rzeczy wygrać.


- Mam już 37 lat. Obecnie jest to granie co trzy dni, więc trzeba mieć mocne zdrowie. Dzisiaj wiemy, że przychodzi Przemek Krajewski, jest Lovro Mihić, także w następnym sezonie będzie dwóch fajnych, reprezentacyjnych skrzydłowych. Miło mi będzie oglądać ich grę i będę im, jak i trenerowi życzył samych zwycięstw.


Kapitan ORLEN Wisły został zapytany również o plany na przyszłość - Z żoną już od kilku lat prowadzimy swoją firmę i obecnie dosyć dobrze zaczyna prosperować. Na pewno będę chciał się na tym teraz skupić i wspomóc małżonkę. Do tej pory przez częste wyjazdy brakowało czasu. Oprócz tego prowadzę własną fundację im. Adama Wiśniewskiego, która organizuje warsztaty terapii zajęciowej w Nowych Grabiach i w tej chwili codziennie przyjeżdża do nas 40 osób niepełnosprawnych. W ramach tej fundacji chciałbym również otworzyć jakąś małą akademię dla młodych adeptów, którzy chcieliby się szkolić w piłce ręcznej. Myślę również nad Campami, także jest wiele pomysłów.

Adam Wiśniewski w barwach ORLEN Wisły rozegrał blisko 500 spotkań i zdobył ponad 1200 bramek.

plansza psg

Najlepsi

średnia: 4.62
średnia: 4.32
średnia: 4.04

Najskuteczniejsi

120 G / 21 M
PGNiG Superliga: 72 G / 11 M
Liga Mistrzów: 48 G / 10 M
74 G / 23 M
PGNiG Superliga: 51 G / 13 M
Liga Mistrzów: 23 G / 10 M
69 G / 21 M
PGNiG Superliga: 38 G / 12 M
Liga Mistrzów: 31 G / 9 M