Piotr Przybecki: Chcieliśmy jak najszybciej kontrolować ten mecz

Dla naszego trenera mecz w Opolu miał szczególne znaczenie. To właśnie w tym mieście stawiał on pierwsze kroki w piłce ręcznej, do czego nawiązał podczas konferencji prasowej.

Piotr Przybecki: Dziękuję Gwardii za te zawody. Myślę, że mogły się one podobać. Cieszy nas wszystkich, że tyle osób przychodzi na mecze w Opolu. Mi było bardzo przyjemnie, kiedy już jako młody chłopak biegałem po tej hali i poznawałem pierwsze kroki w piłce ręcznej. Jeśli chodzi o mecz, to rzeczywiście trochę nerwowości wdało się w poczynania Gwardii na początku, co nam pozwoliło po części na ustawienie sobie tych zawodów. Gwardia walczyła, ale nam udało się wyprowadzić kilka kontr. Adam Borbely rozegrał bardzo dobry mecz, pobronił nam w kilku bardzo ciężkich sytuacjach i to pozwalało nam wyprowadzić kolejne kontry. Jeśli chodzi o nasze założenia przedmeczowe, to chcieliśmy jak najszybciej zacząć kontrolować ten mecz i cieszę się, że udało nam się to zrealizować. Dziękuje wszystkim kibicom za przyjście na halę, a Gwardii życzę powodzenia w przyszłości.

Aleks Olkowski: Przyjechaliśmy tutaj zagrać bardzo dobrze, ponieważ ten ostatni tydzień mieliśmy bardzo ciężki, mieliśmy dużo meczów, na których musieliśmy skupiać się pojedynczo. Myślę, że udało nam się zrealizować to, co chcieliśmy. Postawiliśmy się w obronie i konsekwentnie bramka za bramką budowaliśmy swoją przewagę.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M