I liga: Młodzi Nafciarze rozpoczęli od mocnego uderzenia

Zwycięstwem 27:24 nad KPR Legionowo sezon 2018/2019 rozpoczęli gracze ORLEN Wisły II Płock.

Spotkanie młodych Nafciarzy z zespołem występującym z minionym sezonie w PGNiG Superlidze przyniosło dużo emocji. Obie połowy miały podobny scenariusz, w którym podopieczni Krzysztofa Kisiela i Roberta Jankowskiego idealnie rozgrywali ostatnie minuty. Przed przerwą przy stanie 11:12 płocczanie zdobyli cztery bramki przy tylko jednej straconej i schodząc do szatni to oni byli bliżej zwycięstwa. Znakomity okres gry zanotował Mikołaj Czapliński, który zdobył dla nas w tym czasie cztery z pięciu goli.

Analogicznie pojedynek wyglądał po przerwie. Wynik długo oscylował wokół remisu, a w 49.min. goście wyszli na prowadzenie 21:22. Wówczas ponownie na brawa zasługiwała reakcja naszej drużyny – pięć bramek z rzędu i tablica świetlna pokazała stan 26:22. Końcówka meczu była już tylko formalnością i młodzi Nafciarze mogli dopisać na swoje konto komplet punktów.

ORLEN Wisła II Płock – KPR Legionowo 27:24 (15:13)
ORLEN Wisła II: Kujawa, Rybicki 1 – Mierzwicki, Janiszewski 1, Dybiec, Petyn, Fuksiński 4, Rupp 9(3k), Ziemiński, Młodziejewski, Czapliński 7(2k), Kowalski 4, Brzeziński 1
Karne: 5/6
Kary: 2 min.

KPR: Grabowski 1, Fąfara 2, Suliński, Filipowicz 3, Wyrozębski , Ignasiak 6(2k), Brinovec 2, Gawęcki 2, Niedziółka 8
Karne: 2/2
Kary: 10 min.

Przebieg meczu: 5.min. 0:2; 10.min. 4:4; 15.min. 7:6; 20.min. 9:9; 25.min. 11:12; 30.min. 27:24; 35.min. 16:15, 40.min. 17:17; 45.min. 20:21; 50.min. 22:22; 55.min. 24:22; 60.min. 27:24