Przed meczem z KPR Gwardią Opole

Po dwóch kolejnych zwycięstwach w Lidze Mistrzów wracamy na ligowe boiska. Tym razem Nafciarze jadą do Opola, gdzie zmierzą z tamtejszą Gwardią. To już trzecie starcie tych drużyn w ostatnich dwóch miesiącach.

Oczywiście mamy na myśli dwa mecze z okresu przygotowawczego, które Nafciarzom przysporzyły wiele problemów. Najpierw przegraliśmy 24:25, a następnie na turnieju w Puławach zwyciężyliśmy 27:26. Te spotkania to już jednak przeszłość i w sobotę będzie to wyglądało z naszej strony zupełnie inaczej.

Póki co podopieczni Rafała Kuptela nie notują łatwego startu rozgrywek. Wprawdzie w pierwszej kolejce zmierzyli się z PGE Vive Kielce, to już w kolejnych spotkaniach dużo problemów sprawiły im zespoły Pogoni Szczecin, Piotrkowianina oraz MMTS Kwidzyn. Gwardziści wygrali te spotkania, ale wszystkie tylko jedną bramką lub po rzutach, dwukrotnie wręcz uciekając spod topora dopiero w ostatnich pięciu minutach pojedynku.

Zupełnie inaczej prezentuje się forma naszej drużyny, która do czterech zwycięstw w PGNiG Superlidze dołożyła trzy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Nic więc dziwnego, że w zespole panują dobre nastroje, choć na ostatniej konferencji prasowej emocji studził trener Xavier Sabate – Pracujemy razem dopiero dziesięć tygodni. Wciąż mamy wiele do poprawy. Niemniej każdy trening, każdy mecz powoduje, że stajemy się lepsi.

Do Opola pojedziemy bez Mateusza Góralskiego, który w przyszłym tygodniu powinien wznowić treningi z pełnym obciążeniem po naderwaniu mięśnia. Dłuższa przerwa czeka natomiast Aleksa Olkowskiego. Nasz rozgrywający ma pękniętą kość śródstopia i obecnie chodzi w bucie ortopedycznym. Jego powrót szacuje się za około 3-4 tygodnie.

Gwardia Opole - ORLEN Wisła Płock – 5.seria PGNiG Superligi, sobota 29 września, godz. 18.30