Wisła zawsze gra o mistrza

Fot. SPR Wisła Płock     Zawsze walczymy o mistrzostwo, nie inaczej jest i tym razem. Nikt jednak dziś nie obieca, że ten tytuł zdobędziemy - mówią szkoleniowcy Orlen Wisły Płock

 

 

Trener Lars Walther zapewnił, że jest optymistą przed zbliżającym się pierwszym meczem sezonu. „Będę miał prawdziwy kłopot z wyborem meczowej czternastki, gdyż wszyscy zawodnicy są zdrowi i pełni chęci do gry. Jednak taki „ból głowy”, to prawdziwy luksus dla trenera każdej drużyny. Decyzję kto zagra podejmiemy z całym sztabem szkoleniowym po ostatnim treningu, ale wiem, że każdy nasz zawodnik, który pojawi się na parkiecie zaprezentuje „wiślacki charakter” i walkę od pierwszej do ostatniej minuty” – powiedział trener.

 

W podobnym tonie wypowiadał się drugi trener nafciarzy – Krzysztof Kisiel: „Wszyscy wiemy, że w do meczu z każdym przeciwnikiem trzeba podchodzić z szacunkiem, ale bez strachu. Ci, którzy zlekceważyli rywala, nie raz przekonali się jak niebezpieczna to droga. Od pierwszego meczu musimy być skupieni i starać się narzucić swój styl gry. Wtedy będzie dobrze.”

 

„Za plecami coraz lepiej grających w obronie zawodników mamy dwóch bardzo dobrych, równych bramkarzy. Obaj są zawodowcami, doskonale znają i umieją przygotować do wysiłku swoje organizmy, grając od dłuższego czasu na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Mogę zdradzić, że gdy na turnieju w Dzierżoniowie miałem wytypować najlepszego bramkarza, to miałem prawdziwy ból głowy czy wybrać Marcina, czy Mortena – dodał zajmujący się bramkarzami Artur Góral.

Część spotkania z dziennikarzami poświęconą przygotowaniom zespołu do ligi zakończył Prezes Andrzej Miszczyński odpowiadając na pytanie o cele stawiane przed drużyną w tym sezonie: „Nikt nie usłyszy mojej deklaracji , że zdobędziemy tytuł. Naszym celem jest wejście do finału play-off, a w nim - bez względu na to z kim przyjdzie nam się zmierzyć - zaprezentujemy wszystkie swoje możliwości, cały sportowy kunszt i wolę walki o zwycięstwo. A czy wygramy? Zobaczymy po ostatnim gwizdku, bo pamiętajmy, że w sporcie wszystko jest możliwe i nikt nie może być pewny ostatecznego rezultatu przed końcem meczu.”

 

Ważną częścią konferencji była także prezentacja firmy Chirurgicum, która jest oficjalnym partnerem medycznym klubu. Zasady współpracy oraz jej specyfikę przedstawili: Prezes Chirurgicum Robert Makówka i lekarz - ortopeda Arkadiusz Garbacki , który powiedział: „Większość z zawodników znam wiele lat, bo przecież współpracuję z Wisłą już od dawna. Operowałem między innymi Larsa Madsena i Adama Wiśniewskiego i jestem przekonany, że skoordynowana i usystematyzowana opieka medyczna, pozwoli skutecznie leczyć ewentualne urazy.”

 

Redakcja sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M