Janiszewski: Walka o każdy centymetr „Blaszaka”

mpj_nielbaJuż jutro druga drużyna Orlen Wisły Płock stanie przed ostatnią szansą na utrzymanie w I lidze. Zadanie nie będzie jednak proste, bo do popularnej Blaszak Areny zawita lider rozgrywek, zespół System-Gaz Pogoń Szczecin.

Sytuacja naszej ekipy w tabeli jest bardzo trudna. Młodzi Nafciarze nie tylko muszą wygrać dwa ostatnie spotkania w lidze, ale także liczyć na potknięcie zespołu Polski-Cukier Pomezanii Malbork. Ci natomiast zmierzą się z ostatnim w tabeli Elblągiem, a dwa tygodnie później podejmą we własnej hali ósmy Grunwald Poznań. Dużo trudniejsze zadanie stoi natomiast przed podopiecznymi Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego.

 

W sobotę musicie wygrać, aby przedłużyć nadzieje na utrzymanie, ale gracie z liderem i chyba o dobry wynik będzie bardzo trudno?

Dla nas każdy mecz w tej lidze, a szczególnie w drugiej rundzie, miał cechy walki o wszystko, a przede wszystkim o sportowy rozwój. Jako szkoleniowcy zawsze staraliśmy się nie stracić z oczu podstawowego celu pracy z tą młodzieżą, czyli bycia lepszym z każdym meczem, wpajając chłopakom, by wykorzystali każdą minutę do stawania się dojrzalszym i mądrzejszym sportowo. Rywal klasy Szczecina takie możliwości daje, a przy okazji pojawia sie aspekt odpowiedzialności i walki, jak to określiłeś, w meczu ostatniej szansy. To dodatkowy bodziec do zdobywania doświadczenia. Zawodnicy, dla których ten sport to pasja, lubią takie mecze, bo kochają walczyć.

 

Mając na uwadze stawkę tego meczu, przygotowujecie się do niego jakoś szczególnie? Może jakaś specjalnie przygotowana taktyka?

Parząc na poczytność naszej strony klubowej (zaglądają tam na pewno wszyscy związani z piłką ręczną), nie będziemy ułatwiać przeciwnikom zadania szczegółowym omawianiem taktyki

(śmiech). Pewne jednak jest, że szczecinianie nas nie zlekceważą, bo każdy zespół w lidze, jak chociażby Gorzów czy Gdańsk, bardzo serio do nas podchodził, szczególnie w tej rundzie. Musimy być gotowi na walkę od pierwszej do ostatniej minuty.

 

Jakie szanse daje trener swojej drużynie w sobotnim starciu?

Zawsze mam wiarę w ludzi i myślę, że jutro przy spokojnej, ale konsekwentnej walce o każdy centymetr "Blaszaka", stać zespół na dobrą grę i korzystny wynik.

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane w hali przy ulicy Kobylińskiego 25. Początek o godzinie 13.00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M