Przegrana z liderem

sms_gdansk24W meczu 21. kolejki grupy A I ligi młodzi szczypiorniści Orlen Wisły II musieli uznać wyższość lidera ze Szczecina, ulegając Gaz-System Pogoni 19:24(10:12).

 

Początek sobotniego spotkania dawał jednak nadzieję, że Nafciarze są w stanie sprawić sensację. Wprawdzie po pięciu minutach spotkania było 3:1 dla przyjezdnych, to kolejnych pięć trafień Wiślaków wyprowadziło naszą drużynę na niespodziewane prowadzenie 6:3. Od tego momentu zaczęły się nasze problemu. Zawodnicy ze Szczecina wyraźnie włączyli wyższy bieg i na swoich siedem trafień pozwolili Nafciarzom zdobyć tylko jedną bramkę. Na pewno wpływ na to miały kontuzje Michała Obiały i Adriana Wojkowskiego, które uniemożliwiły wspomnianej dwójce kontynuowanie gry w dzisiejszych zawodach.

 

Jednak dwubramkowa strata po pierwszej części pojedynku zwiastowała spore emocje po zmianie stron. Mimo, że goście nie oddali swojego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego, to jednak podopieczni Bogdana Janiszewskiego oraz Michała Skórskiego napędzili Pogoni trochę stracha. W 44. minucie przewaga przyjezdnych wynosiła tylko jedno trafienie, a na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, wynik brzmiał jeszcze 19:21. Ostatnie słowo należało jednak do zawodników Pogoni, którzy swoimi trzema kolejnymi trafieniami ustalili wynik spotkania na 19:24. Tym samym Orlen Wisła II żegna się z rozgrywkami I ligi, choć warto wspomnieć, że na wiosnę nasza drużyna tylko trzy razy schodziła z parkietu pokonana.

 

Orlen Wisła II Płock - Gaz-System Pogoń Szczecin 19:24 (10:12)
 

Orlen Wisła II: Dudek, Durzyński - Zalewski, Adamski(7), Obiała(1), Kozłowski, Rupp(3), Orędowicz(1), Kwiatkowski, M.Sikorski, Miedziński(6), Gomółka(1)
 

Gaz System Pogoń: Ligarzewski, Andreev - Walczak, Biały(7), Wardziński(3), Krupa(4), Kokoszka(1), Chakmakov, Jedziniak, Królik, Marković(4), Kliszczyk, Frelek(4), Masiak(1)

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M