Chrapek gotowy już na Final Four?

chrapek_nielbaZ każdym dniem coraz bliższy powrotu na parkiet jest Piotrek Chrapkowski. Rehabilitacja naszego rozgrywającego przebiega bez zakłóceń i być może zobaczymy go już na Final Four Pucharu Polski.


Chrapek obecnie przebywa z klinice Rehasport w Poznaniu i tam pozostanie do świąt. Później, w zależności od rezultatów, Wiślak wróci do stolicy Wielkopolski, lub zostanie w Płocku z zaleceniem wdrożenia ćwiczeń rehabilitacyjnych w normalny cykl treningowy. Jak sam przyznaje, rehabilitacja póki co przebiega sprawnie – Postępy są, bo to po prostu czuję, ale coś więcej będę mógł powiedzieć dopiero, jak wprowadzimy elementy rzutowe do ćwiczeń – zdradza 24- letni Nafciarz – Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, to być może będę do dyspozycji trenera już na Final Four.

 

Były zawodnik AZS AWFiS Gdańsk odbywa dziennie po dwie sesje rehabilitacyjne po ok. 2,5 godziny każda – Wszystko zaczyna się od rozgrzewki, która trwa mniej więcej 40-60 minut. Później mam zabiegi na stole z rehabilitantem, czyli np. rozciąganie, masaże głębokie, czyli nie takie rozluźniające, ale poszerzające zakres mięśnia i przy tym dosyć bolesne. Następnie przechodzimy do różnorodnych ćwiczeń właściwych, np. przy kolumnie, z gumami, z piłkami ciężkimi, czy wykorzystującymi ciężar ciała. Jednak tak jak wspomniałem, dopóki nie zacznę oddawać rzutów, to ciężko będzie powiedzieć, czy jestem już w pełni zdrowy, czy jeszcze nie – kończy płocki rozgrywający.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M