Demolka w pierwszym meczu

a_wisniewski_mmtsPo znakomitym występie Orlen Wisła odniosła zwycięstwo nad MMTS Kwidzyn w pierwszym pojedynku półfinałowym PGNiG Superligi.

 

Ze względu na transmisję na żywo na kanale Polsat Sport Extra, sobotnie spotkanie rozpoczęło się z dziesięciominutowym opóźnieniem. Nafciarze, żądni rewanżu za porażkę z rundy zasadniczej, wyszli na parkiet dużo bardziej zdeterminowani, niż ostatnim razem, co niestety nie mogło się to przełożyć na zdobycz bramkową. W 5. minucie miała miejsce niecodzienna sytuacja, gdyż kontuzji doznał…jeden z sędziów, przez co mecz został przerwany na kilkanaście minut. Panem z gwizdkiem od razu zajęli się płoccy masażyści i dzięki ich pomocy pojedynek mógł być dalej kontynuowany.

 

Po tej przymusowej przerwie Wiślacy złapali już swój rytm gry i w 9. minucie wyszli na pierwsze tego dnia prowadzenie 4:3. Chwilę później dwie minuty kary otrzymał Adam Wiśniewski, ale dzięki niezwykle czujnej i agresywnej obronie, nasi zawodnicy wyprowadzili dwie kontry, a ich przewaga urosła do trzech oczek (7:4). Szczelna defensywa pozwoliła Orlen Wiśle kontynuować punktowanie rywala. Po trafieniu Gadżeta na 11:6, trener gości zmuszony był do położenia zielonej tabliczki na stoliku sędziowskim. Czas na żądanie wprowadził nieco rozluźnienia w szeregi Orlen Wisły, co przełożyło się na trzy kolejne bramki dla Kwidzyna. Wtedy nikt jeszcze nie przypuszczał, że to będą jedne z ostatnich goli MMTS-u przed zejściem do szatni. Niemoc strzelecką Wiślaków przerwał wreszcie Boštjan Kavaš, a ostatnie minuty pierwszej połowy były wręcz koncertowe w wykonaniu naszej drużyny. Znakomita obrona i seria kontr wykańczana przez Wiśniewskiego i Christiana Spanne dobiła przed przerwą MMTS. Przy wyniku 17:9 trener Krzysztof Kotwicki musiał poprosić o kolejną przerwę dla swojego zespołu, ale tym razem efekt był daleki od zamierzonego. Na trafienie Kavaša odpowiedział już tylko Daszek i wynik po trzydziestu minutach brzmiał 18:10.

 

Po zmianie stron mistrzowie Polski nie zwalniali tempa. Sześć kolejnych bramek wyprowadziło naszą drużynę na najwyższe do tej pory prowadzenie 24:10. Goście byli bezradni wobec płockiej obrony i błyskawicznych kontrataków. Do tego fantastycznie w bramce spisywał się Marcin Wichary, który naprawiał sporadyczne błędy swoich kolegów. Z kolei przy rzutach praktycznie z każdej pozycji nie mylił się Spanne. Przy takim obrocie spraw trener Lars Walther mógł dać spokojnie pograć wszystkim zawodnikom wpisanym do protokołu meczowego, a gromkimi brawami na parkiecie został przywitany Piotr Chrapkowski. Wreszcie, w 42. minucie Chrapek zdobył swoją pierwszą bramkę po kontuzji. Dwa gole dołożył także Luka i przewaga Nafciarzy stale rosła (31:14). Mimo przesądzonych losów spotkania, nerwy udzielały się zawodnikom obu ekip. Po jednym ze starć, dwuminutowe kary otrzymali Wiśniewski oraz Zbyszek Kwiatkowski, ale Kwidzyn nie potrafił udokumentować swojej liczebnej przewagi na parkiecie. W 50. minucie przewaga Nafciarzy wynosiła już dwadzieścia bramek…i wciąż rosła! Czterdzieste w tym meczu trafienie dla Wiślaków zanotował Joakim Bäckström, co w pełni usatysfakcjonowało zebranych w Orlen Arenie kibiców. Ostateczne zwycięstwo Orlen Wisły 42:19 jest optymistycznym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami obu drużyn.

 

Zapis relacji live na www.live.sprwislaplock.pl

 

PO: Orlen Wisła - MMTS Kwidzyn
M.Seier
A.Wiśniewski
B.Kavaš
P.Paczkowski
P.Paczkowski
P.Paczkowski
K.Syprzak
M.Kubisztal

 

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 42:19 (18:10)

Orlen Wisła: M.Seier, M.Wichary - G.Gomółka(1), J.Bäckström(1), C.Spanne(9, 1k), A.Wiśniewski(7), K.Syprzak(2), M.Toromanović, Z.Kwiatkowski, L.Dobelšek(4), A.Twardo(2), M.Kubisztal(4), N.Eklemović(2), P.Chrapkowski(2), P.Paczkowski(4), B.Kavaš(4)

MMTS: K.Szczecina, S.Suchowicz - A.Nogowski(1), D.Kostrzewa(1), M.Daszek(2), M.Seroka(2, 1k), P.Rombel, A.Pacześny(2), M.Peret, M.Adamuszek(3, 1k), K.Krieger, M.Waszkiewicz(4, 4k), M.Mroczkowski(1), A.Łangowski, R.Orzechowski(1), K.Sadowski(2), P.Rosiak

Upomnienia: C.Spanne, Z.Kwiatkowski, N.Eklemović - K.Krieger, P.Rosiak, M.Waszkiewicz

Kary: Orlen Wisła 20 min (Z.Kwiatkowski 6 min, A.Twardo 6 min, A.Wiśniewski 4 min, J.Bäckström 2 min, K.Syprzak 2 min, ) - MMTS 6 min (A.Łangowski 4 min, M.Adamuszek 2 min)

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M