Przed meczem z MMTS Kwidzyn

altPo ponad tygodniowej przerwie Nafciarze ponownie wracają na boiska PGNiG Superligi. W ramach ½ fazy play-off zmierzą się z MMTS Kwidzyn.

 

Ostatnie konfrontacje tych drużyn w Płocku były wyjątkowo jednostronne. W tym sezonie w fazie zasadniczej MMTS uległ w Orlen Arenie 22:38, a w zeszłorocznych play-offach wyniki brzmiały 19:43 oraz 23:30. Kibice Wisły nie mieliby z pewnością nic przeciwko, gdyby podobnym rezultatem skończyły się nadchodzące konfrontacje. Kwidzyn w drodze do półfinałów wyeliminował brązowego medalistę poprzedniego sezonu – Tauron Stal Mielec, co dla niektórych fanów szczypiorniaka mogło być niemałą niespodzianką - Niewielu tzw. fachowców dawało nam szansę przed sezonem na dobre wyniki, a moi zawodnicy udowodnili, że potrafią walczyć i podobnie będzie z Wisłą. Doceniamy siłę przeciwnika i wiemy, że to nie my jesteśmy faworytami w tych pojedynkach, ale na pewno będziemy walczyć o zwycięstwo. Poza tym my "możemy" wygrać, a oni "muszą" i to często decyduje o wyniku spotkania – zapowiedział na łamach serwisu sportowefakty.pl trener Krzysztof Kotwicki.

 

Przez ostatnie kilkanaście dni nasza drużyna w spokoju i skupieniu szlifowała formę na pojedynki półfinałowe o mistrzostwo Polski. Wielkim wzmocnieniem szeregów Nafciarzy jest powrót Petara Nenadicia. Wszystko wskazuje na to, że Serb uraz łydki ma już za sobą i w ostatnim tygodniu z pełnym obciążeniem trenował przed pojedynkami z MMTS. Trener Krzysztof Kisiel wciąż nie może skorzystać z usług Pawła Paczkowskiego, którego ręka pozostaje usztywniona po pechowym upadku w meczu Pucharu Polski z Azotami Puławy. Problemy zdrowotne uniemożliwiły udział we wszystkich treningach Michałowi Zołoteńce i płockiego rozgrywającego prawdopodobnie nie zobaczymy na boisku w najbliższy weekend. Obszerną relację z przygotowań Nafciarzy do półfinałów można zobaczyć w ostatnim programie na WisłaTV.

 

Motywacji naszym zawodnikom może dodać prawdopodobna obecność na trybunach przyszłego szkoleniowca Orlen Wisły Manolo Cadenasa, który trochę ponad tydzień temu podpisał kontrakt z SPR Wisła Płock.

 

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn - sobota, godz. 18.00; niedziela, godz. 17.00

Relację tekstową z tych spotkań będzie można śledzić na stronie www.live.sprwislaplock.pl w nowym wydaniu.

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M