Morawski: To dla mnie olbrzymia szansa

altDzisiaj Adam Morawski oficjalnie podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Orlen Wisłą Płock. Jak sam przyznaje, występy w barwach Nafciarzy to dla niego olbrzymia szansa

 

- Bardzo się cieszę z tej umowy, bo jest ona zwieńczeniem niezwykle udanego okresu mojej kariery – powiedział zaraz po parafowaniu stosownych dokumentów Morawski, którego talent już został dostrzeżony przez selekcjonera reprezentacji Polski – Występy w takim klubie, jak Orlen Wisła to dla mnie olbrzymia szansa na dalszy rozwój. Mam nadzieję, że z każdym dniem będę stawał się coraz lepszym bramkarzem, choć wiem, że najtrudniejsze dopiero przede mną, bo będę rywalizował z dwoma klasowymi bramkarzami – Marcinem Wicharym i Marinem Šego. Wiem, że zarówno od nich, jak i od trenera Artura Górala, będę mógł się bardzo dużo nauczyć. Dla każdego zawodnika, który kończy wiek juniora, wywalczenie sobie miejsca w meczowej szesnastce zespołu seniorskiego to nie lada wyczyn, ale liczę, że dostanę swoje szanse w tym sezonie, aby pokazać, na co mnie stać.

 

Adam Morawski pochodzi z okolic Ciechanowa. Pierwsze kroki w tej dyscyplinie stawiał w Czarnych Regimin pod okiem trenera Jacka Wardy. Po zakończeniu edukacji w gimnazjum został „ściągnięty” do Płocka, a następnie wypożyczony do SMS Gdańsk. Jak sam przyznaje, czuje się jak wychowanek naszego klubu – Można powiedzieć, że wracam na stare śmieci – zakończył Morawski, który w niedawno zakończonych Otwartych Mistrzostwach Europy juniorów z reprezentacją Polski zajął 5. miejsce.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M