Mariusz Jurkiewicz: Mecz z Dunkerque to etap, nie cel

alt- Punkty są ważne, ale to dopiero kolejny etap, a nie cel sam w sobie – powiedział po spotkaniu z Dunkerque HB Mariusz Jurkiewicz.

 

- Każdy znał naszą sytuację kadrową. W ostatnim czasie ze składu wypadł nam jeszcze Lijek, a wiemy, co on dla nas znaczy zarówno w obronie, jak i w ataku. My jednak nie patrzyliśmy, jakim składem przyjechaliśmy do Dunkierki, ale po co. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to ważne punkty w kontekście awansu do kolejnej fazy rozgrywek, jednak jest to dla nas dopiero kolejny etap, a nie cel sam w sobie. Nie spoczywamy zatem na lurach, tylko gramy dalej – powiedział po meczu z Dunkerque Mariusz Jurkiewicz.

 

- Rzeczywiście kilka razu udało nam się odskoczyć na 2-3 bramki, ale wiedzieliśmy, że gospodarze się nie poddadzą i kilka razy wyciągnęli wynik na remis. W drugiej połowie my się trochę pogubiliśmy, ale przy wysokiej obronie Francuzów, która wychodziła na 10-11 metr, naprawdę trudno się grało. W końcówce jednak dorzuciliśmy swoje i to był kluczowy moment tego spotkania, bo gdyby wynik oscylował wokół remisu, to i Dunkierka grałaby nieco inaczej – spokojniej i do pewnej piłki. A tak musieli szybko rozgrywać akcje, nie zastanawiać się za dużo, przez co ich sytuacje strzeleckie nie były takie klarowne, jak również Marin miał nieco ułatwione zadanie.

 

- Skuteczność Valentina rzeczywiście była dla nas bardzo ważna. Trudno się było przebić w środku pola, przez co szukaliśmy swoich szans na skrzydłach. Tak się złożyło, że szczególnie w pierwszej części meczu większość z nich kończyła się po prawej stronie i chwała Ghionei za to, że te nasze ataki skutecznie kończył. Na pewno to on nam w tym czasie trzymał wynik – zakończył Kaczka.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M