Popisy bramkarzy w Mielcu, Orlen Wisła wygrywa

altTo był zdecydowanie mecz Marina Šego i Krzysztofa Lipki. Wyczyny obu bramkarzy kibice w Mielcu oklaskiwali dużo częściej, niż zdobycze bramkowe. Mimo to Nafciarze wygrali 30:28.

 

Ustawienie wyjściowe:

Šego – Nikčević, Milas, Nenadić (atak), Lijewski, Ghionea, Syprzak, Kwiatkowski (obrona)

 

Opis meczu:

Mało kto przypuszczał, że po ponad dziesięciu minutach pojedynku ze Stalą Mielec na koncie Nafciarzy będzie…jedno trafienie. Wszystko to zasługa rewelacyjnej formy bramkarza Krzysztofa Lipki oraz rozregulowanych celowników naszych zawodników, którzy mieli olbrzymie problemy z trafianiem do bramki Stali. Płocczanie dochodzili do czystych sytuacji strzeleckich i regularnie je marnowali. I tylko równie dobra postawa Marina Šego pozwoliła Orlen Wiśle „utrzymywać się” w meczu, a wynik 5:4 po kwadransie gry obrazował skuteczność zawodników obu ekip. Nafciarze wyraźnie podkręcili tempo dopiero w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej części meczu. Goście zdobyli trzy trafienia z rzędu i wyszli na prowadzenie 10:9, co można było uznać za sygnał, że powoli łapali swój rytm gry. Wiślacy mieli swoje szanse, aby zbudować większą przewagę nad rywalem, ale tego dnia celnych rzutów było jak na lekarstwo.

 

Oceń graczy

12
( 47 gł. )
1
( 99 gł. )
21
( 62 gł. )
10
( 43 gł. )
15
( 63 gł. )
77
( 78 gł. )
24
( 50 gł. )
26
( 32 gł. )
13
( 59 gł. )
14
( 49 gł. )
22
( 80 gł. )
Po zmianie stron popisy Lipki i Šego trwały w najlepsze. Naszej drużynie, oprócz skuteczności, brakowało również nieco więcej dokładności w ostatnich fazach swoich akcji. Mimo to, podopieczni Manolo Cadenasa byli cały czas o jedną,dwie bramki bliżej końcowego triumfu. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego przewaga Nafciarzy sięgnęła trzech oczek (20:23), ale Czeczeńcy nie zamierzali składać broni, co zaowocowało zmniejszeniem strat w 55. minucie do tylko jednego trafienia (26:27). Wtedy też rozegrały się kluczowe dla losów tego pojedynku wydarzenia. Z biodra trafił Ghionea, a Marin Šego wyszedł zwycięsko z pojedynku z Michałem Chodarą. Wiślacy, mimo gry w osłabieniu, dorzucili kolejne trafienie na 29:26, ale gdy kolejne błędy w ataku Orlen Wisły skutkowały dwiema bramkami Stali, trener Cadenas musiał poprosić o czas na ostatnią akcję tego pojedynku. Emocje zakończył Ivan Nikčević, który ustalił wynik spotkania na 30:28.

 

SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 28:30 (12:14)


Orlen Wisła Płock: Šego, Wichary – Wiśniewski 3, Nikčević 6, Nenadić 5, Milas, Eklemović, Lijewski 6, Kavas, Ghionea 4, Syprzak 5, Kwiatkowski, Toromanović 1.

 

Stal: Kostrzewa 8, Adamuszek 5, Janyst 5, Gliński 4, Chodara 2, Szpera 2, Sobut 2

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M