Wisła testuje młodych zawodników

altOd poniedziałku treningi w Płocku rozpocznie kolejny młody zawodnik. W zeszłym tygodniu płoccy szkoleniowcy przyglądali się dwóm innym młodzieżowcom z Zawadzkich.

 

Testowany gracz pochodzi z Wilanowa, gdzie dorastał, a następnie wyjechał na kilka lat do Niemiec. Teraz będzie miał szansę zrobić wrażenie na trenerach Orlen Wisły Płock.

 

- Są to pierwsze efekty naszej pracy nad tym, aby do Płocka przyciągnąć najzdolniejszych młodych zawodników z Polski i nie tylko. Ten cel przyświeca szeregowi naszych działań, które do tej pory już podjęliśmy - mówi prezes SPR Wisła Płock Robert Raczkowski - Plany rozwojowe SPR Wisły Płock sięgają dalej, niż ten, czy następny sezon. Od początku naszej działalności zmieniliśmy strategię rozwoju klubu: zacieśniliśmy współpracę z SKF Wisła Płock, wygenerowaliśmy większe środki finansowe na szkolenie młodzieży w Płocku, a od przyszłego sezonu swoją działalność rozpocznie Płocka Akademia Piłki Ręcznej. Do tego dochodzą jeszcze działania, zmierzające do rozszerzenia naszej sieci scoutingowej w Polsce i w krajach Europy Południowej. Chcemy, aby ci najzdolniejsi młodzi zawodnicy trafili do Płocka, gdzie nad rozwojem ich talentów będzie już pracował trener Manolo Cadenas, który do światowej elity wprowadził niejednego zawodnika.

 

- Chcemy, aby budowany przez nas system dostarczał nam kolejnych zawodników, mogących wzmocnić zespół Orlen Wisły. W najbliższym czasie nie powinno już nikogo dziwić, że na treningach pierwszego zespołu będą pojawiały się jakieś nowe twarze. Zdajemy sobie jednak sprawę, że pierwsze owoce naszej pracy nie przyjdą po miesiącu, czy dwóch, ale najważniejsze jest to, że mamy cel, mamy wsparcie i narzędzia, aby te cele realizować – powiedział jeden z trenerów młodzieżowej reprezentacji Polski i grup młodzieżowych w Płocku Michał Skórski.

 

Młody rozgrywający spędzi z pierwszą drużyną Orlen Wisły kilka najbliższych dni, po czym wróci do swojego macierzystego klubu – Oni mają swoje szkoły, kluby, więc trudno ich ściągnąć na dłuższe testy – mówi II trener Orlen Wisły Krzysztof Kisiel – Ten czas spędzony razem wystarczy jednak, aby mieć już pewne przemyślenia i spostrzeżenia. Dla tych chłopaków to wielka szansa na pokazanie się i wierzę, że niejeden ją wykorzysta.

 

Tymczasem już teraz zapraszamy na grudniowy wywiad z prezesem Raczkowskim poświęcony strategii rozwoju współpracy z młodzieżą oraz Programowi Akademii Piłki Ręcznej, który już niebawem zostanie zaimplementowany w wybranych płockich szkołach.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M