Rozpoczynamy…

altW sobotę zawodnicy Orlen Wisły wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze zainaugurują rundę wiosenną.

 

Naszego najbliższego przeciwnika można śmiało określić mianem „uśpionego wulkanu”. Przed sezonem do Górnika dołączyło kilka nazwisk znanych i rozpoznawalnych, m.in. Bartłomiej Tomczak, Patryk Kuchczyński, Michał Kubisztal, Adam Twardo czy Robert Orzechowski. Poczynione wzmocnienia były zwiastunem narodzin nowej potęgi w lidze, która z powodzeniem będzie walczyła o medale mistrzostw Polski. Rzeczywistość jednak zweryfikowała te prognozy. Ekipa prowadzona przez szwedzkiego szkoleniowca Patrika Lijestranda póki co spisuje się poniżej oczekiwań, gdyż piąte miejsce i aż siedem punktów straty do trzej Gaz-System Pogoni Szczecin nie są dla Górników powodem do dumy. Szczególnie słabo zabrzanie wypadli w dwóch ostatnich meczach poprzedniego roku, kiedy najpierw wyraźnie ulegli na własnym parkiecie Vive Targi Kielce 20:35, a następnie musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin, przegrywając 31:34. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę z możliwości i potencjału, jaki drzemie w Górniku i wcześniej, czy później zabrzanie powinni zacząć marsz w górę tabeli. Miejmy nadzieję, że ta eksplozja formy odwlecze się w czasie przynajmniej do przyszłego tygodnia.

 

W piątek po porannym treningu zawodnicy Orlen Wisły zjedli obiad i wyruszyli do Zabrza. Niestety wciąż w okrojonym składzie, szczególnie na prawym rozegraniu, gdyż wszyscy trzej leworęczni zawodnicy (Lijewski, Kavaš, Paczkowski) są na etapie rehabilitacji. W ostatnich dniach problemy z kolanem zgłosił Nikola Eklemović, któremu lekarze zalecili tym razem zostać w domu. Powstałą lukę na prawej połówce uzupełni nowy nabytek Nafciarzy Angel Montoro. Hiszpan w piątek przeszedł pomyślnie badania lekarskie i parafował umowę. W sobotę pomyślnie została zakończona procedura zgłoszenia zawodnika do rozgrywek i były zawodnik m.in Barcelony będzie do dyspozycji trenera.

 

Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock – sobota, godz. 18.00


Skład Orlen Wisły na mecz z Górnikiem Zabrze:

 

Bramkarze: Šego, Wichary, Morawski

Skrzydłowi: Ghionea, Zrnić, Wiśniewski, Nikčević, Góralski

Rozgrywający: Jurkiewicz, Nenadić, Milas, Kević, Montoro

Kołowi: Syprzak, Toromanović, Kwiatkowski

 

Nie wystąpią:

Paczkowski, Lijewski, Kavaš – rehabilitacja

Eklemović - kontuzja

Całujek, Piechowski – poza kadrą

Zapraszamy do śledzenia relacji audio z tego meczu na serwisie www.dziennikplocki.pl i na fejsbuku https://www.facebook.com/events/629691273733300/?notif_t=plan_user_joined

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M