Pewne zwycięstwo w ostatnim meczu

Vukašin Rajković po raz pierwszy wystąpił przed płocką PublicznościąSzczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali KS AZS AWF Gorzów Wielkopolski 33:28(19:11).

 

Pierwsza część spotkania należała zdecydowanie do Nafciarzy, choć na początku świetnie bronił gorzowski bramkarz. Później jednak z biegiem czasu, po fenomenalnej grze Vegarda Samdahla, zdobywaliśmy gola za golem i wyszliśmy na prowadzenie.

W drugiej części spotkania znowu niestety w szeregi płockich szczypiornistów wdarł się brak koncentracji i nieco nonszalancji. Być może chcieli zrobić show, dziękując za to, że na trybunach jest komplet widzów, którzy chcą wielkim świętem pożegnać Blaszak Arenę. 

Piłkarze muszą zwrócić uwagę na to, że najpierw jest mecz, ciężka praca i szacunek dla przeciwnika, a dopiero potem jest tworzenie jakiegoś widowiska - podkreślał na konferencji prasowej tuż po zakończeniu spotkania Lars Walther. Mimo to bardzo się cieszę, że moi zawodnicy dzisiaj odnieśli kolejne zwycięstwo, że dobrze i bardzo ciężko ostatnie miesiące przepracował Lars Moller Madsen i to było widać dzisiaj na parkiecie. Cieszę się także z tego, że w drużynę coraz lepiej wkomponowuje się Vukasin Rajković. No i ostatnia rzecz to oczywiście to, że mamy fenomenalnego bramkarza, którym jest Marcin Wichary. Mimo to wychodząc na boisko zawsze musimy pamiętać o tym, że przed nami jest rywal, który za wszelką cenę będzie chciał nas pokonać i musimy darzyć go wielkim szacunkiem i respektem. Jeśli chcemy być profesjonalistami tylko i wyłącznie tak musimy podchodzić do każdego kolejnego pojedynku.

Zawodnicy nie kryli zadowolenia po dzisiejszym spotkaniu, ale mieli oczywiście wiele pretensji do swojej gry, choć twierdzą że w ciągu najbliższego tygodnia znowu będą chcieli podczas treningów poczynić krok do przodu w kierunku budowania najlepszej formy na chyba najważniejsze spotkanie tej rundy z Vive Targi Kielce

 

Orlen Wisła Płock - AZS AWF Gorzów Wielkopolski 33:27(19:11)


Orlen Wisła: Wichary, Seier - Backstrom, Miszka(4), Wiśniewski(5), Kwiatkowski, Syprzak(1, 1k), Samdahl(7), Kavas(3), Dobelsek, Zołoteńko, Madsen(7), Twardo(4), Rajković(2)


AZS AWF: Zwiers, Kiepulski - Tomczak(2), Stupiński, Misiaczyk(1), Krzyżanowski(4), Jagła, Bosy(4), Khuzeyeu(6), Fogler, Gumiński(7, 4k), Kaniowski, Skoczylaks, Kliszczyk(3)


Upomnienia: Wiśniewski, Kwiatkowski, Samdahl - Misiaczyk


Kary: Wisła 20 min(Kavas 6 min; Rajković 4 min; Syprzak, Twardo po 2 min) - AZS AWF 16 min(Krzyżanowski 6 min; Kliszczyk 4 min; Misiaczyk, Bosy, Kanowski po 2 min)


Czerwone kartki: Kavas('57 z gradacji) - Krzyżanowski('54 z gradacji), Misiaczyk('33 za brutalny faul)

 

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M