Cztery kolejne wyjazdy Nafciarzy – na początek Puławy

altCztery mecze, ok. 2300 km do pokonania, 40 godzin w trasie – tak wyglądają najbliższe dwa tygodnie w wykonaniu Orlen Wisły.

 

Po serii meczów granych głównie przed własną publicznością przeszedł czas na wyjazdowe tournée po Polsce. Na początek Nafciarze udadzą się do Puław na mecz z tamtejszymi Azotami, aspirującymi do zajęcia nawet trzeciego miejsca w tabeli rundy zasadniczej. Plany te z pewnością skomplikowała ostatnia porażka z Chrobrym Głogów 28:34, jednak podopieczni Bogdana Kowalczyka mają obecnie „tylko” trzy punkty straty do trzeciej Gaz-System Pogoni Szczecin.

 

Październikowe starcie Orlen Wisły i Azotów zakończyło się stosunkowo gładkim zwycięstwem naszej drużyny 36:31, jednak wtedy wicemistrzowie Polski nie tylko mogli liczyć na wsparcie swojej publiczności, ale również wystąpili w optymalnym składzie. Tym razem do Puław nie pojedzie Mariusz Jurkiewicz, który przechodzi rehabilitację po urazie stopy oraz Nikola Eklemović. W przypadku Węgra przerwa w treningach ze względu na kontuzję barku potrwa około dwóch tygodni. Dodatkowo wolne dostał Marin Šego, który od początku sezonu nie opuścił jeszcze żadnego meczu i tym razem sztab szkoleniowy pozwolił Chorwatowi złapać trochę oddechu.

 

KS Azoty Puławy – Orlen Wisła Płock, sobota - godz. 18.00

 

Skład Orlen Wisły:

Bramkarze: Wichary, Morawski

Skrzydłowi: Ghionea, Zrnić, Wiśniewski, Nikčević

Rozgrywający: Nenadić, Milas, Kević, Lijewski, Montoro, Kavaš

Kołowi: Syprzak, Toromanović

 

Nie wystąpią:

Kwiatkowski, Jurkiewicz, Eklemović, Całujek, Piechowski – kontuzje

Šego, Góralski – poza kadrą

Paczkowski – rehabilitacja

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M