Zwycięstwo płocczan w Świętokrzyskie Junior Cup

alt

Młodzi Nafciarze udanie rozpoczęli towarzyską rywalizację w okresie przygotowawczym. Podopieczni Bogdana Janiszewskiego i Roberta Jankowskiego zwyciężyli w organizowanym w Kielcach Świętokrzyskie Junior Cup.

Nafciarze od początku meczu postawili rywalom z Zamościa twarde warunki. Podopieczni trenerów Janiszewskiego i Jankowskiego już w 10. minucie wypracowali sobie wysoką - czterobramkową przewagę (7:3), którą w kolejnych minutach systematycznie powiększali. Dzięki dobrej grze w obronie i skutecznym interwencjom w bramce Piotra Górala młodzi Nafciarze do szatni schodzili prowadząc już 17:10.

Druga połowa spotkania była w wykonaniu młodych Wiślaków nieco słabsza. Oddali oni inicjatywę rywalowi, który próbował gonić wynik. Ostatecznie Nafciarze zwyciężyli w finale Świętokrzyskie Junior Cup Padwę Zamość 25:21.

Warto zauważyć, że najlepszym bramkarzem turnieju wybrano broniącego niebiesko-biało-niebieskich barw Piotra Górala. Co godne podkreślenia w niższej kategorii wiekowej (U-16) na czwartym miejscu sklasyfikowana została drużyna SKF Wisły Płock.

Orlen Wisła Płock - Padwa Zamość 25:21 (17:10)