Cezary Marciniak: Cieszę się z powrotu

alt

Przed Nafciarzami ligowa inauguracja, w której ich przeciwnikiem będzie wągrowiecka Nielba. Zespół z województwa wielkopolskiego ma w swoim składzie kilku graczy wychowanych w Płocku - jednym z nich jest bramkarz Cezary Marciniak.

 

Cezary Marciniak jest wychowankiem naszego klubu. W niebiesko-biało-niebieskich barawach zdobył kilka medali mistrzostw Polski juniorów, w sezonie 2012/2013 Marciniak zadebiutował w barwach pierwszego zespołu i był wiodącą postacią drugiej drużyny. Latem 2013 roku młody Wiślak przeniósł się do pierwszoligowej Nielby Wągrowiec, z którą w poprzednim sezonie wywalczył awans do PGNiG Superligi.

 

- Cieszę się, że będę mógł ponownie zagrać w płockiej ORLEN Arenie - mówi przed sobotnim meczem bramkarz Nielby Wągrowiec - Mecz przeciwko drużynie, w której zaczynałem swoją przygodę z piłką ręczną i z którą byłem zawsze mocno związany będzie dla mnie niesamowitym przeżyciem - nie ukrywa Marciniak.

 

Były Nafciarz dzieli miejsce w bramce z kolejnym płocczaninem grającym w barwach Nielby - Adrianem Konczewskim - Podpatrywanie "Adiego" pomaga mi w rozwoju i jest dobrą okazją do zbierania doświadczenia - mówi o klubowym koledze Marciniak. Poza wspomnianymi wyżej graczami w barwach drużyny z Wągrowca możemy zobaczyć jeszcze jednego wychowanka naszego klubu. Młody bramkarz Nielby nie ukrywa, że tak duża ilość płocczan w wągrowieckiej hali ma wpływ na jego grę - Dzięki obecności w zespole chłopaków z Płocka miałem ułatwiony proces aklimatyzacji w zespole. Było to dla mnie bardzo ważne - dodaje Marciniak.

 

Mimo, że gracze Nielby nigdy w historii nie zdołali pokonać w bezpośrednim starciu Nafciarzy, to po raz kolejny zapowiadają walkę o zwycięstwo. - Mimo, że gramy o inne cele niż Wisła to mogę zapewnić, że na sobotnie spotkanie wyjdziemy zmobilizowani i zostawimy wiele zdrowia na parkiecie, tak aby wywalczyć jak najlepszy wynik. - zapowiada były Wiślak.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M