Kolejne zwycięstwo drużyny rezerw

alt Za młodymi Nafciarzami kolejne spotkanie na parkietach II Ligi. Płocczanie, po dobrym meczu i pewnym zwycięstwie, tym razem dwa ligowe punkty wywożą z Radomia.


Mecz z Uniwersytetem Radom od początku układał się po myśli Nafciarzy. Podopieczni Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego już w szóstej minucie sobotniego spotkania wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Chwilę późnie dwa gole z rzędu zdobyli zawodnicy z Radomia. Nie załamało to jednak płocczan, którzy po sześciedzsięciu sekundach i trafieniach Mateusza Piechowskiego oraz Bartosza Wojdaka zdołali uzyskać przewagę nad gospodarzami, która już po chwili wynosiła aż trzy trafienia.

 

Wtedy też nastąpił ostatni w tym spotkaniu zryw gracz Uniwersytetu. Podopieczni Mariusza Greli zdołali doprowadzić jeszcze do remisu po 8 (21. minuta). Od tego momentu wynik meczu kontrolowali już zawodnicy zespołu rezerw naszego klubu. Płocczanie grali dobrze w obronie i skutecznie wyłączyli z gry najskuteczniejszego zawodnika rywali - Piotra Rojka. W końcowej fazie pierwszej połowy gra toczyła się bramka za bramkę, dlatego też oba zespoły do szatni schodziły przy skromnym, acz niezagrożonym prowadzeniu Nafciarzy 14:12.

 

Młodzi płocczanie drugą połowę spotkania rozpoczęli od dwóch trafień z rzędu autorstwa Bartosza Wojdaka. Taki obrót sprawy spowodował, że podopieczni trenerów Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego podeszli do gry na większym luzie, dzięki czemu zaczęli zdobywać bramki całymi seriami. Pierwsza taka seria miała miejsce od minuty 38 do 41 - wtedy Nafciarze trafili do bramki rywali czetry razy z rzędu, a ich prowadzenie wynosiło już sześć bramek. Jasne stało się więc, że odniesienie kolejnego ligowego zwycięstwa jest na wyciągnięcie ręki.

 

Jeśli któryś z kibiców zgromadzonych na hali w Radomiu wierzył jeszcze, że ich zespół zdoła podnieść się i skutecznie powalczyć z płocczanami to nasz zespół szybko sprowadził go na ziemię. Miało to miejsce w 43. minucie gry. Wtedy też rozpoczął się festiwal strzelecki Nafciarzy. Gracze w niebiesko-biało-niebieskich strojach do bramki rywali trafiali sześć(!) razy z rzędu. Zrezygnowani gospodarze nie potrafili po raz kolejny zerwać się do ataku. W wyniku tego podopieczni trenera Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego do końca spotkania zdołali utrzymać wysokie prowadzenie. Po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 37:24 dla drużyny z Płocka.

 

Zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Uniwersytetem Radom pozwoliło płocczanom na zachowanie pozycji lidera w tabeli II Ligi. Już za tydzień w hali Politechniki zawodnicy rezerw naszego klubu zmierzą się z Mazurem Sierpc. Mecz ten będzie najtrudniejszym spotkaniem młodych Nafciarzy w całej rundzie. Drużyna z Sierpca zajmuje bowiem drugie miejsce w ligowej tabeli z identycznym dorobkiem punktowym jak niebiesko-biało-niebiescy. Już dziś zapraszamy wszystkich do gorącego wspierania naszego zespołu w tym meczu!

 

KS Uniwersytet Radom - ORLEN Wisła II Płock 24:37 (12:14)
ORLEN Wisła II: Ruciński, Rybicki - Lemaniak 7, Piechowski 6, Rupp 4, Wojdak 4, Moryń 3, Bronowski 3, Zaremba 3, Koper 2, Gawski 2, Skibiński 1, Kondracki 1, Haliński 1, Turkowski, Waluch

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M