Nielba na koniec tournée

altOk. 7 tys. kilometrów pokonali płoccy piłkarze ręczni przez ostatnie półtora tygodnia, rozgrywając w tym czasie trzy pojedynki. Na koniec wyjazdowego maratonu czeka ich jeszcze podróż do Wągrowca na mecz z tamtejszą Nielbą.

 

Nasz najbliższy przeciwnik to czerwona latarnia PGNiG Superligi, więc Nafciarze nie powinni mieć większych problemów z wywiezieniem z Wielkopolski dwóch punktów. Nawet, jeśli myślami będą już przy sobotniej potyczce z Barceloną – Zawsze powtarzamy, że najważniejszy jest najbliższy mecz, ale w tym wypadku skłamałbym mówiąc, że temat Dumy Katalonii nie pojawia się w szatni i na treningach. Musimy jednak uważać, aby się tym nie zachłysnąć. Przed nami wyjazd do Wągrowca, który musi szukać punktów w każdym meczu, co zresztą pokazał już w starciu z Górnikiem Zabrze. Podobnie będzie i tym razem i jak tylko zobaczą, że nie jesteśmy odpowiednio skoncentrowani, ich motywacja i determinacja jeszcze bardziej się podniesie – mówi Kamil Syprzak – Dlatego od pierwszego gwizdka sędziego będziemy chcieli narzucić swój rytm gry. Mam tylko nadzieję, że z Wągrowca wyjdziemy bez żadnych kontuzji i w optymalnym na tę chwilę składzie przystąpimy do pojedynku z mistrzami Hiszpanii.

- Chcemy też zagrać z takim samym właśnie zapałem, jak to było w meczu z Górnikiem, a nie jak to było w meczu z Kwidzynem, gdzie po dziesięciu, piętnastu minutach zeszło z nas powietrze – zapowiada na oficjalnej stronie Nielby najlepszy strzelec tej drużyny - Michał Tórz.

 

Gospodarze środowego pojedynku w jedenastu rozegranych do tej pory meczach zdobyli tylko dwa punkty i trudno oczekiwać, aby ten skromny dorobek uległ poprawie po starciu z wicemistrzami Polski. Pierwsze spotkanie obu zespołów w tym sezonie zakończyło się wynikiem 33:26 dla ORLEN Wisły.

 

Nielba Wągrowiec – ORLEN Wisła Płock, 12. kolejka PGNiG Superligi, 03.11.2014 (środa), godz. 18.00

 

Skład ORLEN Wisły:

Bramkarze: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales, Adam Morawski

Skrzydłowi: Ivan Nikčević, Adam Wiśniewski, Valentin Ghionea, Michał Daszek

Rozgrywający: Dan-Emil Racoțea, Alexander Tioumentsev, Mariusz Jurkiewicz, Angel Montoro, Nemanja Zelenović

Kołowi: Kamil Syprzak, Tiago Rocha, Zbigniew Kwiatkowski

 

Nie zagrają:

Miljan Pušica – kontuzja

Mateusz Piechowski – poza składem

 

Relacje:

- audio - www.handballplock.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M