Adam Morawski w Płocku na dłużej!

W czwartek Rada Nadzorcza spółki SPR Wisła zaakceptowała wcześniej podpisaną nową umowę Adama Morawskiego. Będzie ona obowiązywała przez najbliższe dwa lata, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

 

20-letni bramkarz jest jednym z najzdolniejszych na swojej pozycji w Polsce.  Po przyjściu do ORLEN Wisły z SMS ZPRP Gdańsk w 2013 roku przez pierwszy sezon musiał ustąpić miejsca między słupkami Marinowi Šego oraz Marcinowi Wicharemu. W międzyczasie pod okiem trenera Artura Górala Morawski wykonał znaczące postępy, co docenił również Manolo Cadenas, dając Loczkowi szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w rozgrywkach PGNiG Superligi, jak również w VELUX Ligi Mistrzów. Adam nie zawiódł i w rundzie jesiennej z powodzeniem rywalizował o palmę pierwszeństwa z bardziej doświadczonymi kolegami – Wichciem i Rodrigo Corralesem.  Do tej pory w niebiesko-biało-niebieskich barwach wystąpił w 33 spotkaniach.

 

Morawski to także pewny punkt młodzieżowej reprezentacji Polski, jednak coraz śmielej puka do bram zespołu Michaela Bieglera. Bez wątpienia przyszłość płockiej i polskiej bramki należy do niego.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M