Młodzi Nafciarze zagrają o złoto!

altMłodzi Nafciarze w meczu półfinałowym Final Four MPJ pokonali MTS Kwidzyn 32:21 (14:9). Dzięki tej wygranej płocczanie w jutrzejszym finale powalczą o mistrzostwo Polski!

Od początku spotkania swoją przewagę na parkiecie zaznaczyli Nafciarze. Młodzi płocczanie już w piątej minucie spotkania wyszli na dwubramkowe prowadzenie – duża w tym zasługa znakomicie grającej obrony, która raz po raz blokowała rzuty graczy z Kwidzyna. W kolejnych minutach gry przewaga podopiecznych trenera Bogdana Janiszewskiego i Andrzeja Wolano zarysowywała się coraz mocniej. W 10. minucie Wiślacy prowadzili już 6:2. W tym momencie o czas poprosił trener drużyny z Kwidzyna .Po jego interwencji gra jego zespołu uległa poprawie. Kwidzynianie zaczęli niwelować przewagę Nafciarzy, która w 15. minucie wynosiła jedynie dwie bramki.

W drugim kwadransie spotkania obraz gry powrócił do stanu początkowego. Znów na parkiecie przeważali płocczanie. Przebieg meczu idealnie odzwierciedlała tablica świetlna, która w 20. minucie wskazywała rezultat 10:6. W końcówce pierwszej połowy kolejny raz do ataku ruszyli zawodnicy z Kwidzyna, którzy w 26. minucie gry ponownie zniwelowali przewagę Nafciarzy do dwóch bramek. Na całe szczęście płocczanie w swoich szeregach mieli znakomitego Marcina Rucińskiego, który raz po raz zatrzymywał rzuty rywali. Dzięki temu jego koledzy z zespołu mogli ponownie budować swoją przewagę. Ostatecznie oba zespoły do szatni schodziły przy wyniku 14:9.

Druga połowa spotkania, podobnie jak pierwsza część gry, rozpoczęła się od dobrej gry płocczan. Z każdą upływającą minutą płocczanie odskakiwali rywalom na coraz większą ilość trafień. W 33. minucie było to sześć, a w 37. minucie już siedem goli przewagi. Wtedy też do gry powrócili zawodnicy z Kwidzyna, którzy grając w przewadze zdobyli trzy bramki z rzędu. Było to jednak wszystko na co przeciwnikom pozwolili Nafciarze. Na dobrą grę rywali trafieniami odpowiedzieli Adrian Turkowski i Maciej Skibiński – przewaga niebiesko-biało-niebieskich wzrosła ponownie do sześciu trafień. Koncert gry Nafciarzy trwał nadal – na kwadrans przed końcem spotkania prowadzili oni już ośmioma bramkami.

W ostatnich piętnastu minutach płocczanie potwierdzili swoją klasę i wyższość nad rywalem. Rewanż za porażki w dwóch poprzednich meczach finałowych turniejów o mistrzostwo Polski stał się faktem. Po końcowej syrenie na tablicy świetlnej widniał wynik 32:21.

ORLEN Wisła Płock - MTS Kwidzyn 32:21 (14:9)