Koniec przygody z Ligą Mistrzów

W meczu rewanżowym RK Vardar z nawiązką odrobił straty z pierwszego meczu z ORLEN Arenie i awansował do ćwierćfinału VELUX Ligi Mistrzów.

Ustawienie wyjściowe: Corrales – Nikcević, Jurkiewicz, Tioumentsev (atak), Zelenović, Ghionea, Syprzak, Kwiatkowski (obrona)

Opis meczu: Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Vardar zaczął od mocnego uderzenia, szybko wychodząc na prowadzenie 3:1. Nafciarze po oswojeniu się z gorącą atmosferą w Jane Sandanski Arena odrobili straty, a sam mecz stał się typowym meczem walki. Można było odnieść wrażenie, że obie ekipy oszczędzają siły na decydującą drugą połowę. Warto zwrócić uwagę, że po ośmiu minutach Nafciarze mieli na koncie już dwie kary dwóch minut, przy czystym koncie gospodarzy. Nie zmieniało to jednak faktu, że nasi gracze prezentowali się przyzwoicie w obronie, a Zbigniew Kwiatkowski oraz Adam Wiśniewski skutecznie unieszkodliwili Igora Karacicia i Alexa Dujshebaeva. Niestety brakowało skuteczności w ataku, aby podciąć skrzydła gospodarzom. Ci z kolei rozkręcali się z każdą minutą i w 22. min. prowadzili już 10:6. Zdecydowanie zbyt dużo miejsca do gry miał Siergey Gorbok, który już przed przerwą zapisał na swoim koncie siedem oczek, mogąc się pochwalić 100 proc. skutecznością. Obie ekipy do szatni zeszły przy stanie 14:10, a zdecydowanie więcej uwag do przekazania swoim podopiecznym mógł mieć Manolo Cadenas.

( 76 gł. )
Nie minęły pełne dwie minuty drugiej połowy, a gospodarze już odrobili straty z pierwszego pojedynku. Vardar podwyższył obronę, co mocno utrudniło nam rozgrywanie akcji, a swoje dołożył równie bramkarz gospodarzy Arpad Sterbik. Przez ponad czternaście minut Nafciarze znaleźli sposób na hiszpańskiego bramkarza tylko raz! Po kwadransie gry przewaga gospodarzy wynosiła już dziesięć oczek (21:11), co stawiało Wiślaków w bardzo trudnej sytuacji. Niemoc strzelecką przełamał wreszcie Adam Wiśniewski, po chwili Jurkiewicz trafił rzutem przez całe boisku i nadzieje ponownie odżyły (21:13). Wiślacy na chwilę zmienili obronę na 5-1, jednak nie zdała ona egzaminu. Gospodarze dorzucali kolejne bramki, a z Wiślaków wyrazie schodziło powietrze. Podopiecznym Manolo Cadenasa brakowało argumentów, aby skutecznie dogonić wicemistrzów Macedonii. Płocką obronę umiejętnie rozrzucali Karacić i Dujshebaev, którzy w tym wyraźnie odżyli po słabszej pierwszej połowie. Ostatecznie Vardar Skopje wygrał przed własną publicznością 31:20 i awansował do ćwierćfinału VELUX Ligi Mistrzów.

RK Vardar Skopje - Orlen Wisła Płock 31:20 (15:10)

RK Vardar: P.Angelov (67% 1/2, 1/1 k), A.Sterbik (37% 11/30, 0/0 k), M.Brumen, T.Dibirov(1), D.Shishkarev, A.Toskić(2), M.Chipurin, S.Stoilov(3), I.Abutović, A.Rastvortsev, N.Pribak, F.Lazarov(1), I.Karacić(7, 2/2k), S.Gorbok(8), A.Dujshebaev(9, 1/2k), S.Terzic

Orlen Wisła: R.Corrales (24% 6/24, 0/1 k), M.Wichary (35% 5/14, 1/3 k), A.Wiśniewski(3), I.Nikčević, V.Ghionea(2, 0/1k), M.Daszek(2), Z.Kwiatkowski, K.Syprzak(2), A.Montoro(2), M.Jurkiewicz(3), D.Racotea(3), A.Tioumentsev(3), N.Zelenović(2)

Upomnienia: I.Abutović, I.Karacić, - Z.Kwiatkowski, K.Syprzak,

Kary: RK Vardar 4 min (I.Abutović 2 min, A.Toskić 2 min, ) - Orlen Wisła 8 min (N.Zelenović 4 min, Z.Kwiatkowski 2 min, K.Syprzak 2 min, )