Przed nami ligowy klasyk

W sobotę w Hali Legionów w Kielcach zmierzą się dwie czołowe drużyny w Polsce – Vive Tauron podejmie ORLEN Wisłę. To będzie starcie najlepszej obrony z najlepszym atakiem.

 

Sezon 2015/2016 nie przyniósł niespodzianek – oba zespoły pozostają bezkonkurencyjne w lidze polskiej i przewodzą tabeli Superligi. Nafciarze zdobyli jak do tej pory komplet punktów, natomiast kielczanie w meczu 5. kolejki dosyć niespodziewanie zremisowali z Pogonią Szczecin. Gospodarze najbliższego spotkania zdobyli jak do tej pory aż 364 bramki (36,4 na mecz), Wiślacy stracili tylko 202 (średnia 22,4). Bilans bramkowy – osiem na korzyść Vive, choć jak do tej pory kielczanie rozegrali jeden mecz więcej. W gronie 20 najlepszych strzelców ligi znajdziemy nazwiska Ivana Čupicia (45 bramek), Manuela Štrleka (44) oraz Karola Bieleckiego (42). Po stronie ORLEN Wisły ilość zdobywanych rozkłada się niemal równomiernie na każdego gracza, przez co do wspomnianej klasyfikacji strzelców załapał się tylko Michał Daszek (37).

 

To tyle suchych faktów. Przed nami pierwsza w tym sezonie bitwa dwóch najlepszych drużyn piłki ręcznej w Polsce, na którą czekają wszyscy kibice szczypiorniaka. Rywalizacja, która wykracza daleko poza boisko – Odkąd przyszedłem do Płocka dużo słyszę o pojedynkach z Vive – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Marco Oneto - Wiem o czym mówicie. Podobnych wojen doświadczyłem w Hiszpanii, jak również na Węgrzech. To pojedynki z kategorii tych, w których dajesz z siebie dużo więcej niż 100 proc. Te mecze rozgrywają  się nie tylko na boisku, ale również na trybunach, czy w sferze marketingowej, czy czysto organizacyjnej. To będzie dla nas bardzo ciężki mecz, na który musimy się w tym krótkim czasie bardzo sumiennie przygotować.

 

Wreszcie przed tak ważnym mecze trener Manolo Cadenas nie ma powodów do zmartwień. Do jego dyspozycji są wszyscy zawodnicy, więc jeden z nich w sobotę nie pojawi się na boisku. Manolo Cadenas zdecydował, że w Płocku zostanie Bartosz Konitz.

 

Vive Tauron Kielce – ORLEN Wisła Płock – 11. kolejka PGNiG Superliga, 31.10 (sobota), godz. 17.30

 

Skład ORLEN Wisły:

Bramkarze: Corrales, Wichary

Skrzydłowi: Wiśniewski, Nikčević, Ghionea, Daszek

Rozgrywający: Racoțea, Pušica, Zhitnikov, Tarabochia, Zelenović, Montoro

Kołowi: Rocha, Oneto, Kwiatkowski, Piechowski

 

Nie wystąpią:

Bartosz Konitz - poza składem

 

Transmisje:

- TV – Polsat Sport

- Tekstowa – www.live.sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M