Przed meczem ze Śląskiem Wrocław – Toledo gotowy do gry

We wtorek po przedpołudniowym treningu piłkarze ręczni ORLEN Wisły wyjechali do Wrocławia, gdzie w środę będą walczyć o kolejne ligowe punkty.

Do tego pojedynku Nafciarze przystąpią niemal „z marszu”. Po przerwie na reprezentacje odbyli tylko jeden trening w pełnym składzie, z którego bezpośrednio zapakowali się do autokaru – Nie ma co narzekać. W tym sezonie wszystkie drużyny występujące w Lidze Mistrzów mają napięty harmonogram, więc pozostaje nam tylko jakoś sobie z tym radzić. Ale rzeczywiście czasu na treningi nie mamy, a do samego spotkania musimy podejść jak najbardziej poważnie, bo zaraz po nim czeka nas bardzo ważny mecz z Beşiktaşem. Ale są też plusy, bo to okazja dla Jose, aby się lepiej poznać się z chłopakami na boisku. Myślę, że ten mecz dobrze nam zrobi, ale musimy podejść do niego skoncentrowani i nie dać się Śląskowi zaskoczyć – mówi Adam Wiśniewski. Czy jako kapitan planuje jakiś „chrzest” dla nowego kolegi? – Nie, już raczej nie praktykujemy takich zwyczajów (śmiech). Wystarczy, że przy jakieś okazji postawi piwko i się zintegruje z grupą.

 

Wrocławianie z dorobkiem czterech punktów zajmują 11. miejsce w tabeli PGNiG Superligi, a ostatnie ligowe zwycięstwo odnieśli 3 października, kiedy to rozbili Zagłębie Lubin 31:21. Odległa lokata nie przeszkadza jednak kołowemu Igorowi Żabiciowi być drugim strzelcem ligi z 63 bramkami na koncie. Na rozegraniach dobrze radzą sobie Michał Adamuszek oraz  Djordje Golubović. Jakby dodać do tego osobę reprezentanta Polski Jakuba Łucaka oraz Piotra Przybeckiego na ławce trenerskiej, to rysuje nam się obraz drużyny, która przed własną publicznością jest w stanie napsuć krwi nie jednemu przeciwnikowi. W ostatnich latach Nafciarze jednak nie dają zaskoczyć się wrocławianom. Dość powiedzieć, że ostatnie zwycięstwo Śląska nad Wisłą 29:28 miało miejsce w sezonie 2005/2006.

 

Manolo Cadenas do Wrocławia zabierze niemal optymalny skład. Niestety po wtorkowym treningu wypadł z niego Marco Oneto, który nie dokończył zajęć ze względu na bóle mięśnia. W najbliższym czasie przejdzie on badania lekarskie.

 

Śląsk Wrocław – ORLEN Wisła Płock – zaległa 4. kolejka PGNiG Superligi, 11.11. (środa), godz. 19.00

 

Skład ORLEN Wisły:

Bramkarze: Corrales, Wichary

Skrzydłowi: Wiśniewski, Nikčević, Ghionea, Daszek

Rozgrywający: Racoțea, Konitz, Zhitnikov, Tarabochia, Toledo, Montoro

Kołowi: Rocha, Kwiatkowski, Piechowski

 

Nie wystąpią:

Marco Oneto

Miljan Pušica

 

Transmisje:

- Tekstowa – www.live.sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M