„Tylko zwycięstwo…”

Przed Nafciarzami 13. kolejka PGNiG Superligi, w której zmierzą się w ORLEN Arenie z beniaminkiem KPR Legionowo.

Dla podopiecznych Roberta Lisa to dopiero drugi sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale widać, że jego drużyna rozwija się we właściwym kierunku. Nasi najbliżsi rywale zajmują szóste miejsce w tabeli, a w dwunastu meczach odnieśli pięć zwycięstw i można powiedzieć, że bardzo poważnie myślą o awansie do play-off. Dla porównania, w sezonie 2013/2014 po dwunastu kolejkach mieli na koncie tylko cztery punkty. Mimo upływu lat główną strzelbą KPR-u pozostaje Vitalij Titov, który obecnie jest trzecim strzelcem naszej ligi. Oprócz niego przed płocką publicznością ponownie powinien wystąpić inny ex-Wiślak Adam Twardo, który opuścił Płock w 2013 roku. Płocka obrona będzie musiała zwrócić uwagę ponadto na rozgrywającego Michała Prątnickiego oraz kołowego Tomasza Kasprzaka. Ten drugi nieco ponad miesiąc temu rzucił Vive Tauron Kielce aż dwanaście bramek.

 

Historia pojedynków obu drużyn nie jest zbyt długa. ORLEN Wisła i KPR grali ze sobą do tej pory trzy razy i za każdym razem górą byli płocczanie. Niecodzienny przebieg miał pojedynek z obecnego sezonu, kiedy to podopieczni Manolo Cadenasa po kwadransie gry prowadzili aż 10:0, aby ostatecznie zwyciężyć 27:19. Wprawdzie starą prawdą szczypiorniaka jest powiedzenie, że „każdy mecz to inna historia”, ale w niedzielę liczy się tylko zwycięstwo.

 

W spotkaniu tym trener Manolo Cadenas na pewno nie będzie mógł skorzystać z usług Adama Wiśniewskiego, Marco Oneto i Angela Montoro. Cała trójka walczy z czasem, aby móc możliwe najszybciej powrócić na boisko, a najbliżej tego jest Marco Oneto, który być może pojedzie z drużyną do Puław. Wszystko jednak wyjaśni się po przyszłotygodniowych konsultacjach lekarskich. Bardzo bliski występu jest natomiast Jose de Toledo, który w niedzielę wybiegnie na rozgrzewkę i w zależności od tego, jak się będzie czuł, otrzyma szansę zaprezentowania swoich umiejętności.

 

ORLEN Wisła Płock – KPR Legionowo - 13. kolejka PGNiG Superligi, 29.11 (niedziela), godz. 17.30

 

Skład ORLEN Wisły:

Bramkarze: Corrales, Wichary

Skrzydłowi: Nikčević, Olkowski, Ghionea, Daszek

Rozgrywający: Racoțea, Konitz, Pušica, Zhitnikov, Tarabochia, Toledo

Kołowi: Rocha, Kwiatkowski, Piechowski

 

Nie wystąpią:

Oneto, Wiśniewski, Montoro - kontuzje

 

Transmisje:

- TV – Polsat Sport

- tekstowa – www.live.sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M