Nafciarze już w pełnym składzie

W środę po południu zespół ORLEN Wisły odbył pierwszy trening, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy zakończonych ostatnio mistrzostw Europy.

Najbardziej uśmiechnięty wydawał się być trener Manolo Cadenas, którego reprezentacja zakończyła turniej na drugim miejscu – Cieszę się z tego medalu, ale nie ukrywam, że moim celem było złoto. W finale zagraliśmy jednak bardzo źle i Niemcy zwyciężyły zasłużenie – powiedział Hiszpan.

 

W niedzielę ORLEN Wisła zmierzy się z Kielcach ze Stalą Mielec. Wszystko wskazuje na to, że Cadenas w zasadzie nie będzie miał problemów z kontuzjami w zespole – Moi gracze prezentują się dobrze zarówno fizycznie, jak i psychicznie. To ważne, aby już na samym początku rundy wiosennej nie mieć pewnego rodzaju przesytu piłki ręcznej. Nikt też nie narzeka na urazy. Nieco lżej trenował jedynie Dmitry Zhitnikov, który na Euro zderzył się niefortunnie z jednym z kolegów z reprezentacji, czego efekt widać na jego twarzy.  Normalnie ćwiczy za to Marco Oneto, który ostatnio nie grał ze względu na uraz.

 

Przed inauguracją drugiej części sezonu Nafciarze odbędą wspólnie tylko kilka treningów – To nie jest dla nas problem. Jedni gracze sumiennie pracowali w Płocku, inni grali na Euro, także każdy jest dobrze przygotowany. Odświeżymy sobie teraz pewne elementy taktyczne i powoli zaczniemy przygotowywać się do meczu z Celje Pivovarna Lasko, który będzie dla nas w lutym bardzo ważny w kontekście awansu do TOP16 Ligi Mistrzów – zakończył szkoleniowiec Wiślaków.

 

Obszerny wywiad z Manolo Cadenasem będziecie mogli zobaczyć w najbliższym odcinku na WisłaTV.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M