Przed meczem z VIVE Tauron Kielce

Mecz Nafciarzy z VIVE Tauron Kielce zakończy fazę zasadniczą PGNiG Superligi.

 

- Tutaj nie ma wielkiej historii. Nieważne jest, z kim gramy i o co – czy to z Veszprem, Flensburgiem, PSG, czy teraz z Vive – zawsze przygotowujemy się myślą o zwycięstwie. W niedzielę nie mam zamiaru nikogo oszczędzać, a od drużyny oczekuję, aby zagrali najlepiej, jak potrafią – tak trener Manolo Cadenas odpowiedział na dysuksję, jaka zaczęła po ogłoszeniu terminu pierwszego meczu z Vardarem w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że Nafciarze  ponownie na boisko wyjdą już trzy dni po ligowym szlagierze – Oczywiście nie uciekniemy myślami od tego pojedynku, którego stawka będzie na pewno większa. To jednak nie zwalnia nas z tego, aby w niedzielę zagrać na 100 proc. swoich możliwości. Jest to  nasz największy rywal i ta rywalizacja ma dla klubu duże znaczenie – kontynuuje Hiszpan.

 

- Mecz z VIVE będzie dla nas ważny z psychologicznego punktu widzenia  – mówi z kolei Valentin Ghionea – Chcemy rozegrać bardzo dobry mecz i z optymizmem patrzeć na konfrontację z Vardarem. Zapewniam, że będziemy bardzo zmotywowani, aby powalczyć o korzystny rezultat. Przygotowujemy się do tego spotkania bardzo intensywnie. Oglądaliśmy dużo DVD z naszym ostatnich konfrontacji. Trener wskazał błędy, jakie popełnialiśmy i teraz będziemy chcieli je wyeliminować.

 

- Na pewno stać nas na dobre zawody. W ostatnim meczu z MVM Veszprem zaprezentowaliśmy solidny handball i życzyłbym sobie, aby moja drużyna zagrała na tym samym poziomie w niedzielę. Wiem, że bilety na to spotkanie zostały wyprzedane, więc zawodnicy będą mieli duże wsparcie z trybun. Mam nadzieję, że dadzą kibicom powody do radości – zakończył Manolo Cadenas.

 

W niedzielę na boisku ORLEN Areny nie zobaczymy Bartosza Konitza, Marco Oneto i Mateusza Piechowskiego. Ten ostatni w piątek przeszedł badania rezonansem magnetycznym, którego wyniki poznamy po weekendzie. W kadrze na to spotkanie znajdzie się narzekający ostatnio lewy bark Marcin Wichary.

 

ORLEN Wisła Płock – VIVE Tauron Kielce – 22. kolejka PGNiG Superligi, 13.03.16 (sobota), godz. 18.00

 

Skład ORLEN Wisły:

Bramkarze: Corrales, Wichary, T.Wiśniewski

Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Nikčević, A.Wiśniewski

Rozgrywający: Pušica, Racoțea, Tarabochia, Zhitnikov, Toledo, Montoro,

Kołowi: Kwiatkowski, Rocha

 

Nie wystąpią:

Konitz, Oneto, Piechowski  – kontuzje

 

Relacje:

- tekstowa – www.live.sprwislaplock.pl

- TV – Polsat Sport

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M