Młodzi Nafciarze zaczynają rozgrywki w ORLEN Arenie

Drużyna rezerw płockiego Klubu w najbliższą sobotę rozegra kolejne spotkanie na parkietach I ligi. Po inauguracji w Malborku nadszedł czas pojedynku ze Stalą Gorzów.

Ligowa inauguracja nie była udana dla rezerw Naszego Klubu. Płocczanie dość wyraźnie przegrali z Pomezanią Malbork. Drużyna prowadzona przez Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego przed sezonem przeszła istną rewolucję. Z zespołu odeszło dziewięciu zawodników – część z nich kontynuuje karierę w innych zespołach na zasadzie wypożyczeń, część natomiast związała się z nowymi zespołami na zasadzie transferu definitywnego.

 

- Po raz kolejny w rozgrywkach pierwszej ligi stawiamy na młodzież – mówi trener ORLEN Wisły II Robert Jankowski. - W obliczu licznych zmian w składzie zdecydowaliśmy się dać szanse zawodnikom, którzy urodzili się w roku 1998 i młodszym. Oczywiście zespół, aby mógł utrzymać się w I lidze musi posiadać również zawodników z doświadczeniem na tym poziomie rozgrywek. Dlatego też oprócz młodych zawodników w składzie ORLEN Wisły II znajdą się również doświadczeni gracze – jak Marcin Miedziński, Miłosz Ruup czy Filip Koper. - kontynuuje szkoleniowiec.

 

W pierwszym meczu przed własną publicznością rezerwy ORLEN Wisły Płock zmierzą się ze Stalą Gorzów. W składzie gorzowian znajduje się kilku graczy, którzy swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczynali w Płocku. Kibice zgromadzeni w ORLEN Arenie będą mogli zobaczyć ponownie w akcji m.in. Bartosza Starzyńskiego, braci Smolarków czy Adriana Turkowskiego. Początek meczu w ORLEN Arenie już o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

ORLEN Wisła II Płock – Stal Gorzów – 17.09.2016, g.19

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M