ORLEN Wisła II przegrywa ze Stalą Gorzów

W meczu 2. kolejki I ligi ORLEN Wisła II przegrała ze Stalą Gorzów 25:31. Najskuteczniejszym graczem meczu został Stanisław Gębala, brat Maćka i Tomka – graczy ORLEN Wisły.

Na losy spotkania duży wpływ miało pierwsze jedenaście minut, po których młodzi Nafciarze przegrywali już 1:7. Wprawdzie po kwadransie gry było już „tylko” 5:7, ale to goście do końca pierwszej połowy kontrolowali wydarzenia na boisku, utrzymując pięć bramek przewagi.

Po zmianie stron gospodarze uparcie dążyli do odwrócenia losów spotkania. Byli blisko, kiedy w 21. min. zrobiło się 19:21. Wówczas ponownie dały o sobie znać problemy ze skutecznością (m.in. dwa przestrzelone rzuty karne) i po chwili przewaga Stali urosła do pięciu oczek (20:25). Do ostatniego gwizdka sędziego młodym Nafciarzom nie udało się nawet na chwilę zbliżyć do przyjezdnych i ostatecznie ulegli 25:31.

W ekipie Stali wystąpiło czterech zawodników, którzy jeszcze z zeszłym sezonie reprezentowali barwy ORLEN Wisły II: Mariusz i Marcin Smolarek, Bartosz Starzyński oraz Adrian Turkowski.

ORLEN Wisła II Płock – Stal Gorzów 25:31 (13:18)

ORLEN Wisła: Wiśniewski, Kujawa - Zaremba 1, Tartas, Olkowski 2(2k), Kisiel 4, Bronowski 4, Lejza, Ciećwierz 3, Kondracki 1, Wołowiec 2, Woźniak, Koper 7(2k), Kujawa, Brzeziński

Stal Gorzów: Nowicki, Marciniak - Gębala 7, Mariusz Smolarek 6, Droździk 5, Turkowski 4, Kryszeń 3, Serpina 3, Marcin Smolarek 1, Bekisz, Starzyński, Kłak, Stupiński, Gałat, Śramkiewicz

Dla młodych jest to już druga przegrana w tym sezonie. W 1.kolejce ulegli na wyjeździe Polski Cukier Pomezanii Malbork 22:27.