Jedziemy do Legionowa

W środę ORLEN Wisła w ramach rozgrywek PGNiG Superligi zmierzy się na wyjeździe z KPR RC Legionowo – Wiemy, czego się spodziewać – mówi Marko Tarabochia.

Nasz najbliższy przeciwnik to drużyna, która w tym sezonie szuka stabilizacji formy. Dwa zwycięstwa z Sandra Spa Pogonią Szczecin 35:25 oraz Chrobrym Głogów 31:26 przeplotła przegranymi z Zagłębiem Lubin 23:34 i MMTS Kwidzyn 20:23. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym sezonie mocnym punktem Legionowa pozostaje doświadczony rozgrywający Vitalij Titov. Niemniej KPR ma jeszcze kilka argumentów, do których na pewno można zaliczyć skrzydłowych Wojciecha Gumińskiego oraz Jakuba Łucaka, rozgrywającego Michała Prątnickiego, kołowego Antonio Pribanicia, czy bramkarza Tomislava Stojkovicia. Ten ostatni już w meczach sparingowych z Nafciarzami pokazał, że zna się na swoim fachu i potrafi napsuć przeciwnikowi sporo krwi.

Wiślacy do Legionowa jadą, aby zapomnieć już o przegranym meczu z FC Barceloną Lassa i skupić się na kolejnych wyzwaniach – Podejrzewam, że w głowach niektórych z nas gdzieś jeszcze siedzi niedzielny mecz, bo była duża szansa, aby sprawić sporą niespodziankę – mówi Marko Tarabochia – Na pewno zagraliśmy dobry mecz. Długo walczyliśmy jak równy z równym. Niestety w drugiej połowie przytrafiło nam się 10-15 minut słabszej postawy, co Barcelona skrzętnie wykorzystała i odniosła zwycięstwo.

Nafciarze z Legionowem w okresie przygotowawczym sparowali dwukrotnie, zwyciężając 36:29 i 33:23 – Mniej więcej wiemy, czego się po nich spodziewać. Znamy ich mocne i słabe strony. Wiemy, kto zdobywa bramki, kto częściej podaje. We wtorek odbędziemy jeszcze trening, aby dopasować taktykę pod Legionowo i na pewno jedziemy po komplet punktów. Ważne będzie, aby dobrze wejść w to spotkanie i spokojnie prowadzić naszą grę, a od czwartku zacząć przygotowania do następnego pojedynku w Lidze Mistrzów – kończy nasz rozgrywający.

KPR RC Legionowo rywalizuje w grupie granatowej PGNiG Superligi, zatem stawką środowego meczu będa dwa punkty.

 

KPR RC Legionowo - ORLEN Wisła Płock, PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych, 28.09.2016 – godz. 20.00

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Corrales, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Mihić, Wiśniewski
Rozgrywający: Duarte, Gębala T., Ivić, Pušica, Tarabochia, de Toledo, Zhitnikov
Kołowi: Gębala M., Kwiatkowski, Rocha

Nie wystąpią:
Mateusz Piechowski - rehabilitacja
Dan-Emil Racoțea - kontuzja

Relacje:
- tekstowa - www.live.sprwislaplock.pl

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M