Adam Morawski: Oddaliśmy przeciwnikowi zbyt dużo pola

W środowy wieczór ORLEN Wisła odniosła swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi, a przez cały mecz płockiej bramki strzegł Adam Morawski.

Pojedynek z KPR RC Leginowo zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Nafciarzy 33:23, ale przebieg spotkania mógł nie wskazywać, że po sześćdziesięciu minutach przewaga ORLEN Wisły sięgnie aż dziesięciu bramek – Zgadza się, pierwszą połowę mieliśmy bardzo słabą – mówi naszej redakcji Adam Morawski – Oddaliśmy przeciwnikowi zbyt dużo pola do nawiązania z nami równorzędnej walki i w zasadzie bardzo długo wynik oscylował wokół remisu. Bardziej przycisnęliśmy dopiero w ostatnich minutach tej części gry, dlatego udało nam się zejść do szatni z przewagą trzech bramek.

Po zmianie stron gra podopiecznych Piotra Przybeckiego wyglądała dużo lepiej – Dobrze weszliśmy w drugą połowę i szybko zbudowaliśmy pięć bramek przewagi. Od tego momentu kontrolowaliśmy zawody. W samej końcówce meczu widać było, że gospodarze opadli już z sił, a my wykorzystaliśmy szeroką ławkę i powiększyliśmy swoją przewagę – mówi Loczek, który rozegrał pełne 60 minut i miał skuteczność interwencji na poziomie ok. 40 proc. – Zawsze powtarzam, że jak się dostaje szansę, to trzeba robić wszystko, aby ją wykorzystać. Myślę, że rozegrałem przyzwoite zawody, choć wolę o tym występie myśleć w kategoriach, co mogłem zrobić lepiej.

W najbliższą niedzielę Nafciarze wrócą na boisko VELUX EHF Ligi Mistrzów, a ich przeciwnikiem będzie mistrz Francji Paris Saint-Germain – Mecz z Legionowem to już historia, dlatego możemy już tylko skupić się na pojedynku z PSG. Mecz mamy w niedzielę, ale to i tak nie jest zbyt dużo czasu na przygotowania, gdyż w sobotę wyjeżdżamy. PSG to przeciwnik największego kalibru, ale jedziemy walczyć o jak najlepszy występ i rezultat.