Lovro Mihić: Bez presji, ale z wiarą w sukces

W niedzielę w stolicy Francji Nafciarze powalczą o pierwsze punkty w tej edycji VELUX EHF Champions League - Zagramy bez presji, ale z mocną wiarą w końcowy sukces – zapowiada Lovro Mihić.

Chorwacki skrzydłowy jest w tej chwili najskuteczniejszym graczem naszego zespołu. Lovro zdobył już 25 bramek w sześciu meczach i, co warte podkreślenia, wszystkie padły z gry - Liczba zdobytych przeze mnie bramek to tylko wypadkowa pracy całego zespołu – mówi 22-letni zawodnik. Koledzy grają bardzo dobrze w obronie, wyprowadzamy dużo kontrataków, a w ataku pozycyjnym wypracowują mi sytuacje rzutowe i moim zadaniem jest tylko trafić do bramki. Integracja z zespołem przyszła więc bardzo łatwo, bo chłopacy mi na początku dużo pomagali, szczególnie Marko i Miljan. Atmosfera jest bardzo dobra.

W pierwszej kolejce VELUX EHF Ligi Mistrzów zarówno Paris Saint-Germain Handball, jak i ORLEN Wisła musiały uznać wyższość swoich przeciwników. To powoduje, że szczególnie podopieczni Noki Serdarusicia przed konfrontacją w Nafciarzami stoją pod ścianą - Bez względu na wyniki pierwszych meczów, nie bylibyśmy faworytem konfrontacji z PSG. Ale zawsze wychodzimy na boisko, aby walczyć o zwycięstwo i w niedzielę również tak będzie. Zagramy bez presji, ale z mocną wiarą w końcowy sukces – kontynuuje Lovro.

W szeregach PSG Handball wystąpią dwaj skrzydłowi, którzy przez wielu są uznawani za najlepszych na świecie – 30-letni Uwe Gensheimer i dwa lata starszy Luc Abalo. Który z nich był dla Lovro wzorem do naśladowania w czasach juniorskich? – (śmiech) Oczywiście zgodzę się, że to są jedni z najlepszych graczy na swoich pozycjach. Obaj są genialni i trudno wybrać jednego – mówi nasz zawodnik.

Paris Saint-Germain Handball– ORLEN Wisła – niedziela, godz. 17.30

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M