Marko Tarabochia na dłużej w ORLEN Wiśle!

Marko Tarabochia będzie graczem ORLEN Wisły Płock przez kolejne dwa sezony. Nowa umowa reprezentanta Bośni i Hercegowiny zacznie obowiązywać od 1 lipca br.

Marko Tarabochia dołączył do ekipy Nafciarzy w sierpniu 2015 roku. Swoją postawą na boisku 28-letni rozgrywający zapracował na uznanie trenera Piotra Przybeckiego i Marko pozostanie zawodnikiem ORLEN Wisły przez kolejne dwa sezony.

- Marko potrafi dobrze prowadzić nam grę, jak również sam wykańczać akcje ofensywne, co pokazał już w tym sezonie. Ma dobry wpływ na to, co dzieje się na boisku. Umiejętnie przyśpiesza, albo w razie potrzeby spowalnia grę – mówi trener Piotr Przybecki - Co również istotne, to kompletnie inny typ rozgrywającego, co Nemanja Obradović, który nas wzmocni na tej pozycji. To daje mi na pewno większe pole manewru.

- Bardzo się cieszę z osiągniętego porozumienia. Kiedy przychodziłem do Płocka dwa lata temu zdawałem sobie sprawę, że dla mnie to wielki krok w karierze i szansa, którą muszę wykorzystać. Trafiłem do wielkiego klubu i dzisiaj mogę to potwierdzić. Cieszę się, że trener mi zaufał – powiedział Marko Tarabochia, który również skomplementował współpracę z trenerem Piotrem Przybeckim – Piotr jest nie tylko dobrym trenerem, ale również w porządku facetem. Wprowadza znakomitą atmosferę do zespołu, dużo z nami rozmawia i cieszę się, że będziemy mogli dalej współpracować.

Tarabochia w przeszłości reprezentował kluby Croatii Zagrzeb, Medvescak Konica Minolta i Maribora Banik. W latach 2013-2015 występował na boiskach Superligi w barwach KS Azotów Puławy. Do tej pory w barwach ORLEN Wisły wystąpił w 79 meczach, w których zdobył 197 bramek, 17 razy siadał na ławce kar i otrzymał jedną czerwoną kartkę. Łącznie w swojej karierze na boiskach PGNiG Superligi rozegrał 99 spotkań i zaliczył 328 trafień.

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M