Piotr Przybecki: Chciałem, aby młodzi pograli trochę więcej

Na konferencji prasowej po meczu ORLEN Wisły Płock z Sandra SPA Pogonią Szczecin trener Piotr Przybecki nie ukrywał, że w przerwie w szatni musiały paść mocne słowa.

Piotr Frelek (Sandra SPA Pogoń Szczecin): Z Płockiem trzeba wykorzystywać wszystkie akcje, jakie są i wszystkie możliwości. Jeżeli jest rzut stuprocentowy to trzeba go zamienić na bramkę. Mieliśmy trzy, czy cztery takie akcje, które mogliśmy wykorzystać i byłby zupełnie inny wynik po pierwszej połowie. W drugiej części w pierwszych 10-12 minutach pogubiliśmy się totalnie. Tutaj Płock naprawdę pokazał już swoją wyższość. Ja też nie mam zbyt wielkiej alternatywy, gdyż mam tylko czerech rozrywających zawodników, no więc było widać u nich już zmęczenie. Niektórzy grają po 60 minut, więc są niesamowicie eksploatowani. Pod koniec pojedynku moi chłopcy pokazali charakter i ten wynik zminimalizowaliśmy. Powoli obawiałem się, żeby nie był on za wysoki i myślę że 21:27 w Płocku to dla nas bardzo dobry wynik.

 

Oceń graczy

12
( 76 gł. )
16
( 75 gł. )
28
( 70 gł. )
33
( 70 gł. )
3
( 71 gł. )
6
( 77 gł. )
15
( 76 gł. )
34
( 76 gł. )
27
( 70 gł. )
37
( 71 gł. )
21
( 68 gł. )
7
( 73 gł. )
26
( 69 gł. )
5
( 70 gł. )

Piotr Przybecki (ORLEN Wisła Płock): Na początku brakowało nam zrozumienia i agresywności w grze obronnej, ale to jest kwestia koncentracji i o tym niestety w paru krótkich, brutalnych słowach trzeba było wspomnieć w szatni. Trzeba utrzymywać pewien poziom, na który się już wspięło, bo później takie wypracowane automatyzmy pomagają w grze na wyższym poziomie. W momencie, kiedy zaczęliśmy trochę lepiej współpracować w obronie i Marcin Wichary obronił kilka piłek w drugiej połowie mecz ułożył się po naszej myśli, ale chcieliśmy to zrobić troszeczkę wcześniej , aby ci nasi młodzi chłopcy zagrali w większym wymiarze czasowym i o to trochę mam pretensji bo chciałem, żeby zagrali więcej.

Arkadiusz Bosy (Sandra SPA Pogoń Szczecin): Nastawiliśmy się na ten mecz, aby powalczyć, pokazać się z jak najlepszej strony. W pewnych sytuacjach nam to wychodziło, ale zostaliśmy skarceni za zbyt wolny powrót do obrony i za wolne zmiany. Wynik może wskazuje, że Płock się z nami męczył i chcieliśmy do tego doprowadzić, ale tak jak powiedziałem, Wisła to na razie zespół z innej półki

Przemysław Krajewski (ORLEN Wisła Płock): Zabrakło nam trochę koncentracji od początku tego spotkania, ale im dalej wchodziliśmy w mecz, tym bardziej było widać nasze zaangażowanie i chęć wygrania tego spotkania. W końcówce Szczecin nasz doszedł, ale szansę dostali młodzi zawodnicy, tak jak my wszyscy również dostawaliśmy takie szanse.

 

ORLEN Wisła - Sandra SPA Pogoń Szczecin
J.De Toledo
M.Gębala
I.Źabić, J. De Toledo
I.Źabić
K.Wołowiec
M.Daszek
P.Krajewski, J.De Toledo
S.Ivić
I.Źabić, P.Krajewski

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
110 G / 32 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M