Mistrz Niemiec na rozkładzie Nafciarzy

Jeszcze do końca nie opadły emocje po meczu z Vardarem Skopje, a już Nafciarze wsiadali do autokaru na lotnisko Fryderyka Chopina w Warszawie. W środę w rozgrywkach VELUX EHF Ligi Mistrzów zmierzą się z niemieckim Rhein-Neckar Löwen.

Wczoraj kilka minut przed godziną 7.00 spod ORLEN Areny wyjechał autokar w naszymi zawodnikami do Warszawy. Po przylocie do Niemiec zameldowali się w miejscowości St. Leon-Rot 35 km od Mannheim, gdzie odbyli trening w mogącej pomieścić 2500 kibiców Sporthalle St.Leon - Rot. Dzisiaj czeka ich pojedynek z mistrzem Niemiec Rhein-Neckar Löwen. Rzadko zdarza się, aby w sezonie drużyna rozgrywała dwa mecze Ligi Mistrzów pod rząd, tym bardziej w odstępie trzech dni.- W tak krótkim czasie niewiele można zrobić, poza rzetelną odnową biologiczną, nad którą czuwają nasi fizjoterapeuci oraz treningiem przygotowanym pod kątem kolejnego rywala, jakim w tym przypadku jest Rhein-Neckar Löwen – mówi Michał Zołoteńko, były nasz zawodnik.

Lwy to mistrzowie Niemiec 2016 oraz 2017. Jednocześnie to młody, bo założony dopiero w 2002 roku klub, który w pierwszych latach swojego istnienia występował pod nazwą SG Kronau/Östringen. Pierwszy poważny sukces, jakim był awans do finału Pucharu Niemiec, datuje się na rok 2006. Mimo, że w składzie Rhein-Neckar Löwen nie ma wielkich, medialnych nazwisk, to od kilku lat Lwy należą do grona najlepszych klubów w Europie. - Doceniamy klasę rywala i wiemy, jak bardzo jest to silny zespół. Dlatego chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i rozegrać bardzo dobre spotkanie – zapowiada Michał Zołoteńko, po czym dodaje – Siłą tej drużyny jest kolektyw, niemniej bardzo ciekawą postacią jest Andy Schmid, który poza tym, że kreuje grę zespołu, to potrafi poważnie zagrozić też rzutem.

Jak informowaliśmy, przez najbliższe cztery tygodnie trener Piotr Przybecki będzie musiał radzić sobie bez Dana-Emila Racoțea, który nadciągnął mięsień łydki. Wszyscy pozostali są do dyspozycji sztabu szkoleniowego

Rhein-Neckar Löwen – ORLEN Wisła Płock – 2.kolejka VELUX EHF Ligi Mistrzów, 20.09.2017 (środa), godz. 18.30

Skład ORLEN Wisły:
Bramkarze: Borbély, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Krajewski, Mihić
Rozgrywający: Duarte, T.Gębala, Ivić, Obradović, Olkowski, Tarabochia, de Toledo
Kołowi: M.Gębala, Źabić

Nie wystąpią:
Racoțea – kontuzja
Piechowski, Wołowiec – poza składem

Najlepsi

średnia: 4.7
średnia: 4.34
średnia: 4.29

Najskuteczniejsi

121 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 87 G / 21 M
110 G / 32 M
Liga Mistrzów: 34 G / 11 M
PGNiG Superliga: 76 G / 21 M
101 G / 35 M
PGNiG Superliga: 55 G / 23 M
Liga Mistrzów: 46 G / 12 M