Toromanović: Jestem walecznym zawodnikiem

toromanovicJestem walecznym zawodnikiem, przez 60 minut zostawiam wiele sił na parkiecie i zawsze gram o zwycięstwo - powiedział nowy nabytek Orlen Wisły - Muhamed Toromanović

 

Jestem bardzo zadowolony, że będę częścią tego projektu i będę mógł walczyć o Mistrzostwo Polski - powiedział w rozmowie przez Skype'a na dzisiejszej konferencji prasowej nowy kołowy Orlen Wisły - Muhamed Toromanović. Nie znam wielu polskich drużyn, ale wiele razy słyszałem o drużynie z Kielc i o Wiśle. Słyszałem wiele także o polskiej reprezentacji i wydaje mi się, że jeżeli reprezentacja jest na wysokim poziomie, to i liga nie jest najgorsza. Mam nadzieję, że zagramy w wielu interesujących spotkaniach i że będzie to dobry czas dla mnie i dla drużyny. Mam nadzieję, że wszystko potoczy się tak, jak sobie to zaplanowaliśmy i że uda nam się zdobyć Mistrzostwo i wywalczyć udział w Lidze Mistrzów - dodał reprezentant Bośni.


Kiedy przyjeżdżasz do Płocka?
Mam nadzieję, że przyjadę do Polski przed lipcem, choć nie ukrywam, że teraz jesteśmy bardzo zajęci bo awansowaliśmy do finałowej 16 Ligi Mistrzów z drużyną Koldingu. Chciałbym przyjechać wcześniej zobaczyć klub, może wybrać mieszkanie.


Co zadecydowało, że wybrałeś Wisłę?
Myślę, że jest to bardzo dobry projekt i gdy go zobaczyłem stwierdziłem, że mi się podoba. Zobaczyłem, że grają w Wiśle naprawdę dobrzy gracze a dodatkowo od lipca przyjdzie Nicola Eklemović. Jego przyjście było istotne do podjęcia przeze mnie decyzji o przyjściu do Płocka bo Nicola potrafi świetnie współpracować z obrotowym. Mam nadzieję, że wszystkie plany się udadzą, będziemy Mistrzami Polski i osiągniemy wynik na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że moja aklimatyzacja w polskiej lidze przebiegnie bardzo szybko i zagram wiele dobrych spotkań w barwach Wisły.


Czy nie obawiasz się, że Twój czas gry w Kolding zostanie ograniczony przez trenera, gdy dowie się o fakcie podpisania kontraktu z Wisłą?
Nie będzie takiej sytuacji. Mamy 9 zawodników, którzy odchodzą po aktualnym sezonie gdyż ich kontrakty wygasają. Wszyscy  znają mnie, wiedzą, że jestem walecznym zawodnikiem, że przez 60 minut zostawiam wiele sił na parkiecie i zawsze gram o zwycięstwo drużyny, którą aktualnie reprezentuję, więc nie sądzę, żeby był taki problem.

 

Co możesz powiedzieć o swojej kontuzji?
Miałem kontuzję w ubiegłym sezonie. Miałem kontuzję kolana, ale w tej chwili nie ma już żadnych problemów

Najlepsi

średnia: 3.97
średnia: 3.87
średnia: 3.47

Najskuteczniejsi

16 G / 3 M
PGNiG Superliga: 16 G / 3 M
13 G / 3 M
PGNiG Superliga: 13 G / 3 M
9 G / 3 M
PGNiG Superliga: 9 G / 3 M