I liga #12: Niesamowita pogoń młodych Nafciarzy

Znakomite widowisko zafundowali nam zawodnicy ORLEN Wisły II Płock oraz Gwardii Koszalin. Ostatecznie młodzi Nafciarze zwyciężyli 37:34.

Od pierwszych minut pojedynku to przyjezdni przejęli inicjatywę na boisku. Dość powiedzieć, że Nafciarze ani na chwilę nie wyszli na prowadzenie w tej części meczu. Wprawdzie w 18.min. tablica świetlna pokazała stan 10:10, ale to jednak goście cały czas wykorzystywali niemal każdy błąd naszej drużyny, schodząc do szatni z zaliczką pięciu bramek.

Po zmianie stron Nafciarze prezentowali się dużo lepiej, ale to wciąż nie wystarczało, aby zacząć odrabiać straty. W 46.min. wynik brzmiał 23:29 i nic zwiastowało emocji w tym pojedynku. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Miłosz Rupp. Nasz rozgrywający nie tylko niemal bezbłędnie egzekwował rzuty karne, ale również imponował skutecznością rzutów z akcji. Między 40. a 50. min. Rupp siedmiokrotnie wpisał się na listę strzelców i to głównie dzięki niemu strata do Gwardii zmalała do trzech oczek. Wreszcie w ataku wsparli go Krystian Wołowiec i Aleksander Kondracki i na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku był remis 33:33. Goście wyglądali na kompletnie zdezorientowanych. Przez dziesięć minut zdobyli tylko dwie bramki, tracąc przy tym aż osiem, a to jeszcze nie był koniec. Ostatnie fragmenty meczu młodzi Nafciarze rozegrali wręcz po profesorsku i ostatecznie zwyciężyli 37:34.

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo naszej drużyny, po którym awansowaliśmy na szóste miejsce w tabeli grupy A I ligi. W klasyfikacji strzelców na pierwsze miejsce awansował Miłosz Rupp (75 bramek/10 meczów), który wyprzedził Patryka Kicińskiego (73/11) – zawodnika…Gwardii Koszalin.

ORLEN Wisła Płock – Gwardia Koszalin 37:34 (15:20)

ORLEN Wisła II: Ruciński, Rybicki – Koziński 1, Janiszewski 1, Kondracki 4, Rekosz, Olkowski 7, Rupp 13(5k), Wołowiec 7, Zaremba 4
Kary: 4 min.
Karne: 5/6

Gwardia: Szymko, Steege 3, Czerwiński 6, Hertig 3, Laskowski 2, Goerig 3, Kiciński 7, Jakutowicz 8(1k), Dzierżawski 1, Bugaj, Gryzio, Urbański 1
Kary: 6 min.
Karne: 1/3

Przebieg meczu: 5.min. 2:3; 10.min. 4:5; 15.min. 8:8; 20.min. 10:12; 25.min. 13:16; 30.min.15:20; 35.min. 17:23; 40.min. 22:25; 45.min. 23:28; 50.min. 28:31; 55.min. 32:33; 60.min. 37:34