4 Nations Cup: Znakomity Loczek

W pierwszym meczu na towarzyskim turnieju 4 Nations Cup rozgrywanym w Gdańsku reprezentacja Polski pokonała Bahrajn 26:18. Znakomite zawody rozegrał nasz bramkarz Adam Morawski.

Już w pierwszej połowie Biało-czerwoni zaznaczyli swoją przewagę na rywalem, wychodząc w 17.min. na prowadzenie 7:2. W tym momencie jednak do głosu doszli goście i dosyć niespodziewanie po serii błędów naszych zawodników doszli Polaków na jedną bramkę. O czas natychmiast poprosił trener Przybecki, ale w tej części pojedynku obraz gry nie uległ już zmianie i gospodarze zeszli do szatni tylko z dwiema bramkami przewagi.

Sytuacja na parkiecie zmieniła się diametralnie w drugiej odsłonie pojedynku. Na środku obrony stanęli Maciej Gębala oraz Piotr Chrapkowski, w bramce zameldował się Adam Morawski i taki skład personalny okazał się na tyle skuteczny, że przez 20 minut Bahrajn zdobył tylko dwie bramki. Przy tak dysponowanej defensywie i znakomitych paradach Loczka Polakom nie pozostało nic innego, jak odskoczyć na bezpieczną przewagę i kontrolować wydarzenia na boisku. Na prawym skrzydle dobrą zmianę dał również Michał Daszek, a na lewej połówce na ostatnie dziesięć minut pojedynku pojawił się Tomek Gębala. Czas spędzony na parkiecie wystarczył jednak, aby na jego koncie pojawiły się trzy bramki. Polska pokonała ostatecznie Bahrajn 26:18 i w piątek w finale turnieju zmierzy się z Białorusią. Początek meczu o godz. 18.00. Relacja w TVP Sport.

Polska – Bahrajn 26:18 (12:10)

Polska: Schodowski, Morawski – Moryto 6, Daszek 4, T.Gębala 3, Genda 2, Paczkowski 2, Chrapkowski 2, Syprzak 1, Czuwara 1, Makowiejew 1, M.Gębala 1, Krieger 1, Nogowski 1, Wróbel 1, Walczak, Daćko.

Bahrajn: Husain – Habib 4, Qader 4, Al Sayyad 3, Ali 3, Jalal 3, Saad 1, Alsalatna, Saad, Merza, Al Fardan, Madan, Al Maquabi, Eid, Abdulquader.